– United vil være utfordrere igjen

Arsene Wenger er ikke i tvil: Under Van Gaal vil Manchester United igjen være utfordrere til ligatittelen.

Publisert Sist oppdatert

Det er ESPN som gjengir sitatene som Arsene Wenger har sagt til beIN Sports, der han sier at han tror United igjen vil være utfordrere til ligatittelen under Louis van Gaal.

Arsenal-manageren beundrer Van Gaal for avgjørelsene han tar og mener han ofte tar de rette avgjørelsene.

– Han kommer til å være en fantastisk manager i Premier League.

– Jeg liker at alt er klart rundt avgjørelsene han tar, at tidspunktet er alltid riktig og min mening er at han alltid tar rett avgjørelse.

Van Gaal har imponert under VM med et Nederland som på papiret ikke så veldig sterkt ut, men nå kan ta 3.plass hvis de slår Brasil i bronsefinalen. Han er spesielt blitt hyllet for avgjørelsen om å sette inn Tim Krul før straffesparkkonkurransen mot Costa Rica, et sjakktrekk også Wenger beundrer.

– Det var en avgjørelse som ble tatt for å påvirke straffeskytterne på motstanderlaget psykologisk og det var en smart avgjørelse, sier Wenger om Krul-byttet.

– Jeg er sikker på at Manchester United igjen vil være utfordrere for ligatittelen og at det kommer til å bli mer interessant, avslutter Wenger.

Powered by Labrador CMS