Slik spilles landskampene

Den fryktede landskampuken er over oss igjen. Her tar vi en titt på hvilke United-spillere som er involvert – for hvem, mot hvem, og når.

Fra og med fredag til og med tirsdag i neste uke, går det nærmest i ett for de i alt 20 United-spillerne som er tatt ut i til sammen tolv tropper.

Atten av spillerne skal ut i privatlandskamper for sine respektive nasjoners førstelag, mens de to siste, Wales’ Regan Poole og Englands Dean Henderson, blir involvert i EM-kvalifisering for U21-landslag.

Ingen store langturer …

Heldigvis trenger vi ikke å frykte så veldig lange reiseavstander denne gangen, ikke en gang for de tre søramerikanske innslagene, Alexis Sánchez (Chile) og den argentinske duoen, Sergio Romero og Marcos Rojo. Disse skal spille sine kamper i Europa, så dermed blir det ingen grunn til å klage på tidsforskjell og mange timer på reise over Atlanterhavet.

Eric Bailly skal til hjemlandet Elfenbenskysten og deretter en svipp innom Togo, mens Frankrike faktisk er laget som – potensielt sett – får den lengste reisen denne gangen. «Les Bleus» stiller nemlig på russisk jord tirsdag ettermiddag, til et  kampsted som i skrivende stund ennå ikke er bekreftet! *).
Allikevel, og så sant arrangørene holder seg langt unna Vladivostok, bør reiseavstanden være overkommelig også for Paul Pogba og Anthony Martial.

*) Tirsdag kveld ble det klart at kampen skal spilles i St. Petersburg.

… ingen slitne hoder

Og, siden United ikke skal i aksjon igjen før neste lørdag, 31. mars, bør ingen av spillerne ha grunn til å klage på trøtte bein og slitne hoder før neste oppgave for klubblaget. Hjemmekampen mot Swansea skal først spilles nest lørdag, den 31. mars.

Her følger oversikten over den kommende ukens kamper:

PRIVATLANDSKAMPER:

Fredag 23. mars:

Tyrkia 1-0 Irland (O’Hara)
Serbia (Matic) 1-2 Marokko [i Torino]
Argentina (Romero, Rojo) 2-0 Italia (Darmian) (på Etihad]
Skottland (McTominay) 0-1 Costa Rica
Nederland (Fosu-Mensah) 0-1 England (Lingard, Young, Rashford)
Tyskland 1-1 Spania (De Gea)
Frankrike (Pogba, Martial) 2-3 Colombia

Les oppsummering av fredagens landskamper her.

Lørdag 24. mars:

Sverige (Lindelöf) 1-2 Chile (Sánchez)
Togo 2-2 Elfenbenskysten (Bailly)

Les oppsummering av lørdagens landskamper her.

Mandag 26. mars:

20.30: Portugal 0-3 Nederland (Fosu-Mensah)

Tirsdag 27. mars:

17.50: Russland 1-3 Frankrike (Pogba, Martial)
20.00: Danmark 0-0 Chile (Sánchez)
20.00: Ungarn v Skottland (McTominay, skadet og sendt hjem)
20.00: Elfenbenskysten (Bailly) 2-1 Moldova
20.30: Romania 1-0 Sverige (Lindelöf)
20.45: Belgia (Lukaku, Fellaini) 4-0 Saudi-Arabia
21.00: Serbia (Matic) 2-0 Nigeria [Spilt i London, på Barnets «The Hive»]
21.00: England (Lingard, Young, Rashford) 1-1 Italia (Darmian)
21.30: Spania (De Gea) 6-1 Argentina (Romero, Rojo)

U21:

Fredag 23. mars:

Bosnia & Herzegovina 1-0 Wales (Poole) [EM-kvalifisering]
Portugal (Pereira) 7-0 Liechtenstein [EM-kvalifisering]

Les mer om fredagens kamper her.

Lørdag 24. mars:

England (Henderson) 2-1 Romania [Privatlandskamp, på Molineux, Wolverhampton]

Les mer her.

Tirsdag 27. mars:

19.00: England (Henderson) 2-1 Ukraina [EM-kvalifisering, på Bramall Lane, Sheffield]

U19:

Onsdag 21. mars:

Slovakia 1-1 Irland (Lee O’Connor – spilte hele kampen) [EM-kvalifisering]

Lørdag 24. mars:

Irland (Lee O’Connor) 3-0 Kosovo [EM-kvalifisering]

Les mer – og se O’Connors scoring – her.

Tirsdag 27. mars:

Irland 0-4 Portugal [EM-kvalifisering]