Skjermbilde fra: https://x.com/AkritLimbu/status/1925100849426309544

Supporterbråk i både Bilbao og San Sebastián

Med store mengder supportere som har dratt til Baskerland på grunn av Europa League-finalen, mange av dem også uten billett, så er det vel ikke en enorm overraskelse at det blir noe supporterbråk også. 

Daily Mail har en sak om at spanske medier kritiserer United-fans og Tottenhams-fans etter rapporter om sammenstøt mellom supportere i både Bilbao og San Sebastián (hvor Real Sociedad er fra), en by som ligger rundt en times kjøretur fra Bilbao.

Supporterne beskrives som vanskelige å kontrollere, og allerede tirsdag skrev det spanske nyhetsbyrået EFE at noen fans allerede var i ferd med å miste kontrollen.

Det rapporteres om både slåsskamper og hærverk – men samtidig bekreftet en talsmann for politiet onsdag morgen at ingen hadde blitt arrrestert i verken Bilbao eller San Sebastián.

– Ingen har blitt alvorlig skadet, og det har ikke vært noen arrestasjoner så langt. Det er sant at det var en slåsskamp i gamlebyen i San Sebastián, som startet av grunner som fortsatt er under etterforskning, men som involverte kasting av missiler fra to rivaliserende grupper. Men den hendelsen ledet ikke til noen arrestasjoner.

Powered by Labrador CMS