Michael Carrick har gjort to endringer på laget som møter Roma på Old Trafford tirsdag kveld sammenlignet med elleveren som startet mot Chelsea.
Lisandro Martinez er benket etter at han ble utvist sist, mens Kobbie Mainoo og Carlos Baleba for første gang danner tospann på midtbanen.
United trenger virkelig en opptur nå etter hele ni kamper uten seier, men det blir ikke lett mot et høytflyvende Roma-lag.
Før avspark understreket Carrick overfor rettighetshaver Prime at United står foran en krevende oppgave mot det italienske hovedstadslaget.
Annonse
– Det blir en tøff utfordring, som man jo forventer i denne turneringen.
Roma har levert en sterk sesongstart og kommer til Old Trafford med betydelig mer flyt enn United. Carrick mener imidlertid at det er nettopp slike kamper United ønsker å være en del av.
– De har fått en veldig god start på sesongen, og all ære til dem for det. De er et veldig godt lag.
Han trekker også frem Champions League som arenaen hvor United skal måle seg mot de beste.
– Det er derfor vi ønsker å være med i denne turneringen. Man vil teste seg mot gode lag, forsøke å komme best ut av det og prøve å være best.
– Så dette blir en stor kveld for oss.
Avviser at Martínez-vraking
Lisandro Martínez har vært i medias søkelys siden sine eksplosive uttalelser etter kampen mot Atletico, samtidig har han på banen ikke levert og har fått mye kritikk etter 0-2-tapet mot Chelsea i helgen, der han både ga bort straffespark og ble utvist.
Annonse
Da Carrick ble spurt om benkingen av den argentinske stopperen var en direkte konsekvens av prestasjonen og mangelen på disiplin på Stamford Bridge, var United-treneren avvisende.
– Nei. Vi må ta ut et lag. Vi har en god tropp og flere valg vi må ta.
Lisandro Martínez ankommer Old Trafford før Champions League-kampen mot Roma, der han er benket etter utvisningen mot Chelsea.Ash Donelon
Carrick viste i stedet til at han har rotert noe på laget den siste tiden, og at Martínez-benken først og fremst handler om kveldens laguttak.
– Vi har gjort én eller to endringer de siste ukene, og vi tok beslutningen om å gå med dette laget i kveld.
Mainoo tilbake fra start
En av de mest interessante endringene kommer sentralt på midtbanen.
Mainoo er tilbake i startelleveren etter skadeproblemene, og starter sammen med Baleba for første gang.
Carrick har den siste tiden brukt Andrey Santos og Carlos Baleba sammen, men mener tidspunktet nå er riktig for å slippe Mainoo til igjen.
Annonse
– Vi har noen veldig gode midtbanespillere, og de forskjellige kombinasjonene gir oss forskjellige styrker.
Han håper samtidig at Mainoo og Baleba kan balansere hverandre godt i en kamp hvor Roma trolig vil forsøke å gjøre det trangt og ubehagelig sentralt.
– Andrey og Carlos har spilt sammen den siste tiden, og nå er Kobbie tilbake og skadefri. Vi følte at dette var en god anledning til å få ham inn igjen.
– Man håper selvfølgelig at Kobbie og Baleba kan utfylle hverandre med de kvalitetene de begge har. Jeg ser frem til å se dem sammen i kveld.
Kobbie Mainoo ankommer Old Trafford før Champions League-møtet med Roma, der han er tilbake i startelleveren.Ash Donelon
Forberedt på aggressivt Roma-press
Carrick trakk også frem Romas presspill som en sentral del av oppgaven United må løse.
Italienerne er aggressive i mann-mot-mann-spillet og gir motstanderne lite tid til å etablere seg med ball.
– Måten de spiller på er veldig mann-mot-mann-orientert. De følger motstanderne tett og presser over hele banen.
AS Roma-spillere varmer opp før Champions League-møtet med Manchester United på Old Trafford.Carl Recine
Det gjør at United må være både presise og rolige når de forsøker å spille seg gjennom det første pressleddet.
– Man får egentlig aldri særlig mye tid med ballen, og kampen får ikke nødvendigvis satt seg på samme måte.
– De er veldig gode på det de gjør, så det blir en viktig del av oppgaven vår å håndtere det i kveld.