Kevin De Bruyne, Senne Lammens og Axel Witsel under nasjonalsangen til Belgia, VM 2026, 26. juni 2026.

NOTISER:

Gruppeseier for Lammens & co

Publisert Sist oppdatert

LES OGSÅ: Forrige ukes notiser

Lørdag 27. juni

Gruppeseier for Lammens & co 

Natt til lørdag vant Belgia hele 5-1 mot New Zealand i den siste kampen i gruppespillet, og siden Egypt bare spilte 1-1 mot Iran, så klatret Belgia til topps i gruppa selv om de spilte uavgjort i de to første kampene. 

Senne Lammens ble igjen sittende på benken hele kampen.

Belgia skal nå møte en gruppetreer i 16-delsfinalen, før det blir USA eller Bosnia-Hercegovina i en eventuell åttendedelsfinale.

Senne Lammens varmer opp for Belgia, 15. juni 2026.
Senne Lammens.

Tirsdag 23. juni

James Bailey klar for League One-klubb

Midtbanespilleren James Bailey spilte et tosifret antall kamper for U18-laget forrige sesong, og var også innom U21-laget, men tidligere i juni bekreftet United at 18-åringen var blant spillerne som ble frigitt.

United.no nevnte i den forbindelse at Bailey hadde trent med Stockport i noen måneder, og dermed er det heller ingen stor overraskelse at Stockport i dag har bekreftet at han har signert proffkontrakt med klubben. 

Det er snakk om en toårskontrakt. 

Stockport har klatret mye i en del sesonger, og har etablert seg i toppen av League One. De tapte opprykksfinalen mot Bolton i vår, og etter det har suksesstreneren Dave Challinor forlatt klubben, og Jimmy McNulty er klubbens nye sjef.

Mandag 22. juni

Ugarte og Uruguay snublet

Natt til mandag var Manuel Ugarte og Uruguay i aksjon. De møtte VM-nykommeren Kapp Verde, som overrasket en hel verden da de tok poeng mot Spania i sin VM-debut. 

Og Kapp Verde overrasket igjen. 

Uruguay var store favoritter, men klarte ikke å slå Kapp Verde: Oppgjøret endte 2-2. Kapp Verde tok ledelsen før Uruguay snudde kampen og gikk opp i en 2-1-ledelse, men VM-overraskelsen slo tilbake, utlignet og fikk med seg et poeng.

Manuel Ugarte spilte fra start og ble byttet ut i det 71. minutt. 

Uruguay står nå med to poeng etter to kamper, og i siste gruppespillskamp møter de Spania.


Powered by Labrador CMS