Januarvinduet er rett rundt hjørnet og det blir stadig mer bevegelse i ryktespaltene.
Det nærmer seg høysesong for overgangsguru Fabrizio Romano, som i en ny YouTube-video kommer med en oppdatering på to United-spillere og én spiller United jakter.
De to United-spillerne er Bruno Fernandes og Kobbie Mainoo, og den United jakter er Antoine Semenyo.
Bruno Fernandes
Annonse
Det har blitt viet mye spalteplass til Bruno Fernandes i kjølvannet av mandagens 4-4-kamp mot Bournemouth. Ikke lenge etter at sluttsignalet hadde gått på Old Trafford ble et intervju han gjorde med portugisisk TV i november publisert.
Der snakket han om misnøye med United-ledelse, at han følte de ville selge ham i sommer og snakket også om at han ønsker å spille i både Spania og Italia.
Han snakket også om de mange Saudi-Arabia-ryktene fra tidligere i år og stengte på ingen måte døren for å spille der på et senere tidspunkt. Ifølge Fabrizio Romano er United-kapteinen fortsatt ønsket av saudiarabiske klubber.
Overgangsjournalisten sier klubber i det styrtrike landet har forsøkt å hente portugiseren hver sommer siden 2023, men at United-playmakeren gang på gang har sagt nei.
- Hvis du spør meg om hva som skjer i 2026 så er det ingenting nært forestående i januar. Det blir rolig. Men i sommervinduet ville jeg holdt et øye med interessen fra Saudi-Arabia, for jeg tror de vil returnere til Bruno Fernandes. Bruno har alltid vært et overgangsmål for beslutningstakerne i Saudi-Arabia.
BBC meldte tidligere denne uken at Bruno Fernandes vil vurdere fremtiden sin på nytt etter neste sommers VM i USA, Canada og Mexico.
United-kapteinen fyller 32 år neste september.
Gareth Copley
Kobbie Mainoo
Annonse
Det har blitt skrevet mye om Bruno Fernandes den siste tiden, men det har blitt skrevet veldig mye om Kobbie Mainoo de siste månedene.
Helt siden sommeren da han ville dra på lån har han vært en gjenganger i ryktespaltene.
Mangelen på spilletid og det at kjendisbroren hans møtte opp på Old Trafford med en helt spesiell t-skjorte har bare bidratt til skriveriene.
Mainoo skal være lysten på å dra på lån i januar også, men United skal ikke være spesielt interessert i å la engelskmannen dra.
Romano sier, som har blitt meldt fra flere hold, at Napoli ønsker å hente 20-åringen.
- Napoli vil presse på for Mainoo fordi de mener han er et viktig overgangsmål for januar. Det jeg hører er at på grunn av Scott McTominays suksess og faktum at Rasmus Højlund gjør det ganske så bra, så er Mainoo mer enn fristet av tanken på å dra til Napoli.
Alt er imidlertid opp til United og det skal utelukkende være snakk om en låneavtale, understreker Romano. Mainoo kjemper om spilletid med Bruno Fernandes og har fortsatt ikke startet en Premier League-kamp denne sesongen.
En spiller United jakter og følger nøye med på er Antoine Semenyo.
Bournemouth-spilleren var ønsket på Old Trafford i sommer og interessen har ikke blitt mindre av at han har en utkjøpsklausul på 65 millioner pund som er gyldig i januar.
Antoine SemenyoRobin Jones - AFC Bournemouth
I kjølvannet av at Semenyo tegnet seg på scoringslisten mot United på Old Trafford meldte Sky Sports at United for alvor er med i kampen om ghaneserens signatur, og Romano forteller at United har tatt kontakt med «The Cherries» for å innhente mer info om en eventuell avtale.
- Både United og Manchester City har ringt og snakket med Bournemouth for å lære mer om betingelsene for en avtale, sier Romano.
Han legger til at Tottenham og Liverpool også er interesserte, og spesielt førstnevnte beskrives som «aggressive» i tilnærmingen.