Reiser ikke til landskampene
30. august 2021 (08:52)
Edinson Cavani reiser ikke til Sør-Amerika for å være med på de kommende VM-kvalifiseringkampene mot Peru og Ecuador.
Fotballforbundet til Uruguay har nemlig annonsert at de på grunn av situasjonen rundt engelske spillere har kansellert uttaket av Edinson Cavani.
Dermed blir ikke han rammet av karantene til septemberkampene, noe Ole Gunnar Solskjær nok er fornøyd med – selv om han nok også kjenner på sympati for Cavani, som her rammes av de britiske karantenereglene.
Cavani not going away with Uruguay. ‘According to the situation that has occurred for players from England, the Uruguayan Football Association has decided to cancel the call up for Edinson Cavani.’ #mufc https://t.co/5cuz9MQKXV
— Charlotte Duncker (@CharDuncker) August 30, 2021
Cavani virket ikke særlig fornøyd da Premier League-klubbene annonserte at de går sammen om å nekte spillere å dra til landskampene, for han har alltid vært glad i å spille for landet sitt (i tillegg til at det ville betydd en tur hjemover), men sannsynligvis har nok spissen også en viss forståelse for at altfor mye av hans United-sesong ville blitt rammet om han med nåværende karanteneregler drar på alle landskampene i høst.
Cavani kom inn for Daniel James i det 53. minutt av søndagens 1-0-seier mot Wolverhampton.
