Ethan Williams jubler etter sitt første Falkirk-mål, 1. november 2025.

Imponerte med mål og målgivende

Publisert

Marcus Rashford kom på scoringslista for Barcelona i helga, men han var ikke den eneste av Uniteds utlånte som hadde en god helg. 

Ethan Williams har nemlig klart seg fint i den skotske toppdivisjonen for nyopprykkede Falkirk, som ligger på femteplass (bare bak tredje- og fjerdeplassen på målforskjell), og lørdag scoret han endelig sitt første mål for klubben.

I kampens sjuende minutt rundet han Kilmarnock-keeperen og satte ballen i mål etter å ha blitt spilt gjennom, men assistentdommer vinket det av for offside. Videodommer konkluderte på annet vis, og Williams' mål ble godkjent. 

Senere i førsteomgangen slo 19-åringen en følsom pasning gjennom til lagkamerat Calvin Miller – spilleren som tidligere hadde servert Williams – og Miller satte ballen i mål. Det endte til slutt 3-1 til Falkirk.

– Jeg er strålende fornøyd med de tre bak Ross [MacIver, Falkirks spiss], med energien og tempoet de hadde, uttalte Falkirk-manager John McGlynn etter kampen.

Både målet og den målgivende pasningen kan en se i denne videoen.

Ethan Williams jubler for en Falkirk-lagkamerats mål, 1. november 2025.
Ethan Williams jubler for det ene Falkirk-målet han ikke var involvert i.
Powered by Labrador CMS