NOTISER:

– Har valgt landslag

Publisert Sist oppdatert

LES OGSÅ: Forrige ukes notiser

Mandag 29. desember

Heaven velger England over Ghana

Ayden Heaven kommer ikke til å hoppe på muligheten for å bytte ut England til fordel for Ghana foran neste sommers VM, det skriver BBC.

Heaven (19) er spilleberettiget for Ghana gjennom en besteforelder, og Ghanas fotballforbund har fulgt utviklingen hans tett. 

Ghana er trukket i samme gruppe som England, Kroatia og Panama i VM, som spilles i USA, Canada og Mexico.

BBC skriver videre at Heaven ønsker å være tålmodig og drømmer om å representere England på seniornivå.

Heaven har tidligere spilt for England på flere aldersbestemte landslag.

Overy til Asia Cup U23

Uniteds australske høyreback James Overy er tatt ut i Australias U23-tropp til det kommende asiatiske U23-mesterskapet. 

18-åringen ble i november for første gang tatt ut til Australias A-landslag uten å få spilletid.

Australia møter Thailand, Kina og Irak i gruppespillet.

Mesterskapet spilles i Saudi-Arabia og varer fra 6. januar til 25. januar og turneringen fungerer også som en kvalifisering til Sommer-OL i 2028.

Powered by Labrador CMS