FABRIZIO ROMANO: 

- Nå har Roma lagt inn bud

Publisert Sist oppdatert

Joshua Zirkzee har vært øverst på Romas ønskeliste en god stund nå. Den italienske hovedstadsklubben fant ham ikke pent innpakket under treet på julaften, men tar med seg Zirkzee-ønsket inn i det nye året. 

Og nå skal de ha lagt inn et bud på nederlenderen.

Det forteller Fabrizio Romano på sin italienske YouTube-kanal. Den er i større grad viet til det som skjer på markedet i og rundt italienske klubber. 

Overgangsguruen forteller at Roma har lagt inn et formelt bud på Zirkzee. Forslaget til «Giallorossi» er å hente Zirkzee på et seks måneder langt lån med en kjøpsopsjon som blir til et obligatorisk kjøp dersom visse kriterier innfris. 

Joshua Zirkzee fortviler mot Everton.

Det kan, for eksempel, være at Roma kvalifiserer seg til Champions League via tabellplassering. Ifølge Romano har United bekreftet, via mellommenn, at de har mottatt budet budet fra Roma. 

Romano forteller videre at United kommer til å ta seg god tid med å bestemme seg for hva de gjør og det er ikke sikkert det kommer en avklaring før etter Afrikamesterskapet når viktige offensive spillere som Bryan Mbeumo og Amad returnerer. 

United er tynt besatt og skader har skapt utfordringer for Rúben Amorim og de røde djevlene. Det er dermed aldri sikkert at United aksepterer budet fra Roma. 

Zirkzee har fått begrenset med spilletid denne sesongen og hadde et svakt innhopp mot Newcastle på Boxing Day. 

Zirkzee i duell med en Newcastle-spiller.

Italienske Gazzetta dello Sport melder at Gian Piero Gasperini, Romas trener, nylig var i kontakt med Zirkzee og det er flere rapporter som slår fast at United-spissen gjerne returnerer til Italia. 

Det var i Bologna han slo igjennom og storspilte før de røde djevlene hentet ham. 

På Old Trafford har han slitt. Denne sesongen har det bare blitt én scoring, og han kan vise til totalt åtte nettkjenninger på sine 61 opptredener. 

Powered by Labrador CMS