Michael Carrick etter seieren mot Liverpool.

FABRIZIO ROMANO:

– Den nye avtalen signeres snart

Publisert Sist oppdatert

Ifølge Laurie Whitwell i The Athletic kommer Manchester United til å tilby en toårskontrakt til Michael Carrick som hovedtrener, med opsjon på et ekstra år til 2029. 

Som omtalt i ryktesaken i går, så har også Sully også skrevet dette. Etter The Athletic har også blant andre James Ducker i Daily Telegraph omtalt det.

Etter et ledelsesmøte denne uka har Sir Jim Ratcliffe ifølge Whitwell gitt klarsignal, og samtaler er nå i gang. Selv om en del gjenstår i forhandlingene, så skal det være mulig at en løsning kan være på plass i tide til søndagens kamp mot Nottingham Forest.

Det ligger an til at Carricks støtteapparat blir værende, med nye avtaler på vei for Steve Holland, Jonathan Woodgate og Jonny Evans. Det er også ventet at Craig Mawson fortsetter som keepertrener. 

Carrick, trenerteamet, deler av ledelsen og flere av spillerne var til stede på torsdagens FA Youth Cup-finale.

United kommer også til å forsterke trenerteamet, og planen er å få inn en dødballtrener. Tottenham-trener Andreas Georgson, som skal ha vært populær i United under 2024/25-sesongen, skal angivelig være en potensiell kandidat.

Senere fredag skrev Fabrizio Romano at Carrick kommer til å bli værende i United, og at den nye avtalen signeres snart, og at det ikke er noen tvil om at Carrick kommer til å si ja. 

Utenom det skriver han de samme detaljene som de andre journalistene har skrevet tidligere.

Powered by Labrador CMS