At superagent Mino Raiola tidvis tester grensene er ingen hemmelighet.
Tidligere i mai smalt nyheten om at Paul Pogbas rekord-overgang til United ble etterforsket av Fifa.
De ante ugler i mosen da det ble kjent at Raiola ville sitte igjen med småpene £41 millioner i kommisjon etter overgangen.
Nå har FIFA uttalt seg om saken – og bekrefter at Manchester United ikke har gjort noe galt i saken.
Annonse
Det samme kan man ikke si om Juventus, klubben Pogba ble hentet «hjem» fra.
United frikjent for alle anklager i Pogbas overgang fra Juventus til Manchester.
– Vi kan bekrefte at en disiplinærsak mot Juventus er satt i gang. Mer enn det kan vi ikke si, for etterforskningen er pågående. Vi bekrefter samtidig at Manchester United ikke vil etterforskes ytterligere, sa en FIFA-talsmann ifølge ESPN.
Manchester United har forholdt seg avslappet til saken siden den ble kjent, og klubben sa fra første stund at samtlige dokumenter var levert til FA for gjennomgang.
– Hvis United ønsker å betale så mye penger til en agent, så er det fansen og eierne de eventuelt må stå til ansvar overfor, sa FA-formann Greg Clarke om saken i mai.