JADON SANCHO:

Skaper lønnskravene trøbbel - igjen? 

Publisert Sist oppdatert

Jadon Sancho er en av flere vinger som er til salgs denne sommeren, men på grunn av den lukrative avtalen han har fra da han signerte for United i 2022 er det ikke så enkelt å selge ham. 

Og nå kan historien gjenta seg. 

Sancho var som kjent på lån i Chelsea i 2024/25-sesongen, og London-laget hadde en opsjon på kjøp. Den hadde de tenkt å benytte seg av, men de endte opp med å sende Sancho tilbake til Old Trafford ettersom partene ikke klarte å bli enige om Sanchos lønn. 

United fikk dermed ikke 25 millioner pund for Sancho, og måtte istedet nøye seg med fem millioner som Chelsea betalte som en straffesum for å sende ham tilbake til United. 

Jadon Sancho scoret i finalen da Chelsea vant Conference League.

Siden har det blitt kjent at Napoli er ute etter 25-åringens signatur. 

Den regjerende seriemesteren i Italia skal ha vært i kontakt med Sanchos representanter den siste tiden, og nå siteres klubbens sportsdirektør, Giovanni Manna, på at de ikke kommer til å gå med på lønnskravet til Sancho. 

- Tilbudet vårt er klart og vi kommer ikke til å betale lønnen Sancho har bedt om. 

Det deler den tyrkiske journalisten Yagiz Sabuncuoglu på sin X-konto. Han har selv vært tett på Sancho den siste tiden ettersom José Mourinhos Fenerbahce også skal være interessert i Sancho. 

Giovanni Manna, Napolis sportsdirektør.

Selv om Napoli er i en sterk posisjon økonomisk etter å ha blitt seriemestere, kvalifisert seg til Champions League og solgt Khvicha Kvaratskhelia for en stor sum i januar er det ingen hemmelighet at italienske klubber ikke har de største økonomiske musklene. 

Og det er tydelig at Manna og Napoli ikke har planer om å sprenge banken for Sancho. 

Hvor Jadon Sancho ender opp i løpet av sommeren er et av overgangsvinduets store spørsmål. Som nevnt er både Napoli og Fenerbahce interesserte. Fredag meldte Gianluca Di Marzio og også Juventus har involvert seg i jakten på engelskmannen. 

Ifølge radiokanalen Radio CRC i Napoli har Juventus vært i kontakt med United og er villige til å betale 25 millioner euro for Sancho, men da må de også klare å overbevise Sancho, noe som kanskje er enklere om Napoli forlater forhandlingsbordet. 

Ellers har Al Hilal i Saudi-Arabia også blitt nevnt som en mulig destinasjon. 

Det er kanskje kun hos sistnevnte Sancho får lønnen han angivelig ber om.  

Powered by Labrador CMS