Lykkelig i United

Wayne Rooney nyter livet og fotballen i Manchester.

Publisert Sist oppdatert

Det har vært mange overgangsspekulasjoner de siste dagene angående Uniteds nr 10. I følge flere medier er Barcelona og Real Madrid ute etter å skaffe seg firemålsscoreren fra Hull-kampen. Rooney avviser nå ryktene og uttaler at han vil skape historie i United.

“Det er alltid spekulasjoner, og når andre storklubber snakker om deg, er det gøy det og. Jeg har sagt det mange ganger før; Jeg er United-spiller, og veldig fornøyd med å være her.”

Rooneys hode er 100% forkusert på lagets mål. Nemlig å vinne ligaen for fjerde år på rad. Hans lojalitet til klubben er viktig nå som laget går inn i en vanskelig uke. Onsdag er det returoppgjør i ligacupen mot Manchester City der lagene slås om finaleplass. Søndag skal United ut i en vanskelig ligakamp borte mot tittelrival Arsenal.

“Jeg håper vi vinner ligaen i år og. Vi har vunnet den tre år på rad nå og ingen andre lag har noensinne vunnet den fire ganger på rad. Vi ønsker å skape historie. Kampen om ligagull er jevnere og tøffere i år. Ligaen er nok mer spennende for nøytrale supportere rundt om i landet. Vi håper å forbli på toppen av ligaen resten av sesongen.”

Kilde : Manutd.com

Powered by Labrador CMS