Frank WEDGE

Angrep

Fullt navn: Francis Wedge
Født: 28. juli 1876, i Dudley, Worcestershire
Nasjonalitet: England
Høyde: —
Fra: Manchester Talbot, des. 1896
Debut: Div. 2, 20. nov. 1897, Leicester F. (b) 1-1 Debutmål: 1
Siste kamp: Div. 2, 27. nov. 1897; Grimsby (h) 2-1
Til: Chorlton-cum-Hardy, juni 1898

Angriper som spilte to kamper i 1897/98-sesongen – og scoret i dem begge.

Frank Wedge hadde skapt furore med strålende spll for den lokale amatørklubben Manchester Talbot FC, da Newton Heath fikk slått kloen i ham i desember 1896.

Reservelagsspiller

Her ble han først og fremst ansett som et potensielt aktivum for klubbens reservelag, og det var der han kom til å tilbringe mesteparten av sin tid som Heathen.

Nå fikk han riktignok prøve seg med førstelaget i treningskamper under sesongoppkjøringen i 1997, og senere på året skulle det også bli to ligakamper på rad, før det bar tilbake til reservene.

I ligadebuten mot Leicester (1-1) den 20. november fant han til og med nettmaskene før det var gått ett minutt, mens han igjen tegnet seg på scoringslisten mot Grimsby (2-1) uken etter. Likevel ble det ikke flereførstelagsopptredener for Newton Heath.

Skadet og mistet resten av sesongen

Kanskje det ville ha blitt flere kamper på ham, men i en reservelagskamp mot Berry FC måneden etter, var Wedge uheldig og skadet seg såpass at han ikke var i stand til å spille mer resten av sesongen.

Denne sesongen ble også Frank Wedges siste på Bank Street. I juni 1998 takket han for seg og trappet ned med med Chorlton-cum-Hardy i Lancashire Amateur League.

P.S.: Frank Wedge hadde sivil jobb som bankmann og forble amatørspiller gjennom hele fotballkarrieren.

Heathens-karrieren i tall:

Sesong Totalt Liga FA LC EC Andre
1897/982-0-22-0-2

Powered by Labrador CMS