Michael Carrick, pressekonferanse 6. november 2026.

CARRICKS PRESSEKONFERANSE:

– Jeg har bare fortsatt helt som normalt

Publisert

På del to av pressekonferansen til Michael Carrick kom det nye spørsmål om Carricks posisjon i forkant av landslagsperioden. 

Samuel Luckhurst fra The Sun spurte rett og slett om Carrick har fått beskjed rett ut om at han skal ha ansvaret neste uke.

– Nei… Nei, jeg har bare fortsatt helt som normalt, svarte United-treneren.

Michael Carrick, pressekonferanse, 6. november 2026.
Michael Carrick under pressekonferansen før Aston Villa.

Da han ble spurt om planene for landslagsperioden, så gjorde han det klart at han ikke var helt sikker, men at det er snakk om tre-fire seniorspillere som kommer til å trene som vanlig på Carrington.

Noen spillere er som kjent skadet, mens andre skal på landslagsoppdrag.

– Vi kommer helt klart til å trene neste uke, og kanskje ha fri i helga. Vi får se hvordan det utvikler seg med hvem som blir igjen, hvem som er med oss, og hva de trenger. 

Carrick håper nå at Roma-resultatet kan hjelpe United fremover.

– Momentum er utrolig viktig i sport. Momentum innad i kamper, momentum fra dag til dag, fra uke til uke, fra kamp til kamp.

Shea Lacey gratuleres av Michael Carrick etter kampen mot Roma.
Carrick og Shea Lacey etter Roma-kampen.

Han snakket videre om at etter en dårlig rekke er det vanskeligste alltid den første seieren (som kan gi troen tilbake), men presiserte også at det ikke betyr at han tror Aston Villa-kampen på noen måte vil bli enkel.

En journalist var nysgjerrig på belastningen for Carrick og hans familie, og om han kommer til å bruke landslagsperioden til å ha litt fri, og litt familietid.

Carrick humret, og sa at det ikke ble noe annerledes enn ellers («genuint ikke!»).

– Jeg trenger det egentlig ikke.

Han anerkjente også at det kan være en god periode for spillere og støtteapparat til å få energien tilbake, uansett om en er på landslagsoppdrag (nytt miljø) eller ikke.

Oppfølgingsspørsmålet fra samme journalist da var om han går inn i perioden etter Villa-kampen med noen form for usikkerhet.

– Nei! Det som skjer, det skjer, når det gjelder selve kampen. Vi må forberede oss på riktig måte, og jeg gleder meg. Jeg sa det før kampen tidligere i uka at jeg gledet meg til det, og det mente jeg genuint, sa Carrick.

Powered by Labrador CMS