Klar for opprykksfinalen – nedtur for Amad & co i Europa League-finalen
19. mai 2022 (00:04) endret [+]20. mai 2022 (08:11)
Tre av våre utlånte var i aksjon denne midtuka.
Eintracht Frankfurt 1-1 Rangers
Som ventet startet Amad Diallo Europa League-finalen i Sevilla på benken, og der ble han også værende hele kampen. Vi tar med denne kampen i låneoppsummeringen likevel, for det var tross alt Europa League-finalen.
Joe Aribo sendte Rangers i ledelsen i det 57. minutt, før Rafael Borre utlignet i det 69. minutt.
Flere mål ble det ikke, og det ble til slutt straffekonkurranse, og der var innlånte Aaron Ramsey den eneste som bommet.
Rangers har fortsatt en mulighet til å vinne noe denne sesongen, for på lørdag spiller de cupfinale mot Hearts på Hampden Park.

Northampton Town 0-1 Mansfield Town
Mansfield Town er klare for opprykksfinalen i League Two etter å ha vunnet begge semifinalene mot Northampton Town.
Onsdag kveld vant Nigel Cloughs lag 1-0 på bortebane, i en tett og jevnspilt kamp på Sixfields.
Nathan Bishop stod som vanlig i mål for Mansfield, og selv om ikke alt var perfekt, så leverte han en god kamp etter å ha satt standarden ved å gjøre en god og viktig redning før minuttet var spilt.
I finalen skal Mansfield spille mot Port Vale, som ledet an av ex-red James Wilson slo ut Swindon i den andre semifinalen. Opprykksfinalen spilles lørdag 28. mai.

Flamengo 3-0 Universidad Católica
Natt til onsdag ble femte kamp i Copa Libertadores-gruppespillet spilt, og Flamengo vant 3-0 mot chilenske Universidad Católica.
Flamengo sikret seg med det avansementet til utslagsrundene etter å ha tatt 13 av 15 mulige poeng på de første fem kampene.
Andreas Pereira er revansjesugen i denne turneringen siden hans tabbe bidro til at Flamengo tapte i ekstraomgangene av finalen i fjorårssesongen, og han spilte her fra start. Han ble byttet ut på stillingen 2-0 i det 79. minutt, og så vidt vi kunne se var han ikke involvert i noen av målene.

Nottingham Forest 1-2 Sheffield United
3-3 sammenlagt – Forest vant etter straffekonkurranse.
United-utlånte James Garner kan fortsatt rykke opp til Premier League med Nottingham Forest.
De ledet 2-1 fra den første kampen borte mot Sheffield United, men den ledelsen mistet de i løpet av returoppgjøret hjemme tirsdag. Til slutt endte det totalt 3-3 og det hele gikk til straffer. Der ble Forest-keeper Brice Samba den store helten. Han hadde like før slutt levert en kjemperedning som reddet straffe-konkurranse for Forest, og så reddet han hele tre Sheffield United-forsøk i straffekonkurransen.
Det førte til banestorming og vill glede blant Forest-fansen.
Garner spilte 118 minutter før han måtte gi seg med det som fra TV-bildene minnet om en kjenning med en strekk i låret.
Nottingham Forest møter Huddersfield i play off-finalen på Wembley om drøyt halvannen uke – 29. mai.

Andre:
- Donny van de Beek var tilbake i troppen, men ble sittende hele kampen på benken da Everton sikret plassen ved å vinne 3-2 hjemme mot Crystal Palace.