United trakk Arsenal borte

United fikk kanskje den vanskeligste trekningen av alle topplagene i 4. runde av FA-cupen.

United slo Reading 2-0 lørdag, og er dermed klar for 4. runde av FA-cupen.

Mandag kveld ble det så klart at United må til Emirates for et møte med Arsenal i neste runde.

Her kan du se komplett terminliste fremover.

Da fire lag gjenstod i trekningen så var Uniteds mulige motstandere Tottenham, Arsenal og Crystal Palace, etter at alle de «dårligere» lagene var trukket i andre kamper før det.

Arsenal ble så trukket først, før United kom ut av bollen like etter. Dermed blir det storkamp i London i 4. runde.

United spilte 2-2 hjemme mot Arsenal i det som ble en av José Mourinhos siste kamper som United-manager, men United vant forrige gang man var på Emirates – da det ble en klar 3-1-seier – selv om Arsenal etter hvert bombarderte United-målet den gangen.

Kampen mot Arsenal spilles i helga rundt 26. januar, etter hjemmekampen mot Brighton helga før og før hjemmekampen mot Burnley i midtuka etter.

Siden United møter Burnley hjemme tirsdag 29. januar, så blir nok Arsenal-kampen fredag 25. eller lørdag 26. august. 

Merk: Det er først i 5. runde det heretter ikke skal spilles omkamper så om det skulle bli uavgjort på Emirates så blir det returkamp på Old Trafford.

Kampene i 4. runde:

  • Swansea – Gillingham
  • AFC Wimbledon – West Ham
  • Shrewsbury/Stoke – Wolves
  • Millwall – Everton
  • Brighton – WBA
  • Bristol City – Bolton
  • Accrington Stanley – Derby/Southampton
  • Doncaster – Oldham
  • Chelsea – Sheff.Wed/Luton
  • Newcastle/Blackburn – Watford
  • Middlesbrough – Newport
  • Man. City – Burnley
  • Barnet – Brentford
  • Portsmouth – QPR
  • Arsenal – Man. United
  • Crystal Palace – Tottenham

Lag som var med i trekningen:

Premier League:
Arsenal
Brighton
Burnley
Chelsea
Crystal Palace
Everton
Manchester City
Tottenham
Watford
West Ham
Wolverhampton

Championship:
Bolton
Brentford
Bristol City
Middlesbrough
Millwall
QPR
WBA
Swansea

League One:
Accrington Stanley
AFC Wimbledon
Doncaster
Gillingham
Portsmouth

League Two:
Newport
Oldham

Conference:
Barnet

Ikke avgjort:
Derby – Southampton
Newcastle – Blackburn
Sheffield Wednesday – Luton
Shrewsbury – Stoke