AMORIM ETTER DRAMAET: 

– Trodde vi ville vinne etter 4-3-målet

Rúben Amorim trodde United ville score ett femte mål etter Matheus Cunhas fulltreffer. I stedet var det Bournemouth som scoret kampens siste mål da det endte 4-4 på Old Trafford etter et heseblesende drama. 

Publisert Sist oppdatert

– Vi leverte en veldig bra 1. omgang, og vi burde ha ledet med flere mål. Deretter er vi for dårlige i starten av andre omgang, men så scorer vi to og snur kampen, sier Amorim til Sky Sports. 

På direkte spørsmål om han trodde United hadde avgjort kampen da Matheus Cunha banket inn 4-3 var Amorim tydelig:  

– Ja, jeg trodde vi ville vinne da vi fikk 4-3. Jeg trodde faktisk vi ville score enda ett, men vi fikk et mot oss i stedet, så det ble et uavgjort, sier en skuffet Amorim.

Til tross for at United var det klart beste laget før pause og ledet 2-1 etter scoringer av Amad og Casemiro, surret United i starten av den andre omgangen. Først ble det 2-2 etter Evanilsons fulltreffer før Tavernier banket inn 3-2 til gjestene på frispark. 

Bruno Fernandes banket inn et enda vakrere frispark og utlignet til 3-3, og Matheus Cunha fikk lønn for strevet og innsatsen da han utnyttet en tabbe i gjestenes forsvar og sørget for 4-3. 

Eli Kroupi jr utlignet imidlertid til 4-4 og gjestene hadde to fete sjanser til å avgjøre kampen på overtid, men Senne Lammens i United-buret reddet begge forsøkene fra Brooks.

Rúben Amorim er klar på at det var mye positivt å ta med seg fra denne kampen, men er likevel skuffet over at det bare ble ett poeng. 

– Det var mye bra, men vi har også mye å jobbe med defensivt. Det spiller mindre rolle om vi er tre, fire eller fem bak, vi må forsvare oss bedre. Det er irriterende at vi ikke vinner hjemme når vi har vunnet vanskelige bortekamper. Likevel var dette en bra kamp sammenlignet med de siste to på Old Trafford, sier Amorim. 

Powered by Labrador CMS