Rúben Amorim før kampen mot Chelsea.

Slik begrunner Amorim laguttaket

Publisert Sist oppdatert

Rúben Amorim valgte en helt annen taktikk enn sin Europa League-rival Ange Postecoglou. Mens Tottenham stilte med et helt nytt lag og hvilte samtlige spillere fra semifinalen mot Bodø/Glimt i oppgjøret mot Aston Villa, valgte Amorim å sende ut et sterkt og tilnærmet toppet Manchester United-lag i generalprøven mot Chelsea.

- Vi har fem dager til å forberede oss til finalen. Fokuset mitt er på denne kampen, og noen ganger er den beste måten å forberede seg til en finale på å spille, å konkurrere, sa Amorim til Sky Sports før kampstart.

- Vi har hatt noen utfordringer på det området. Jeg vil se laget mitt konkurrere, jeg må forstå laget mitt for å forberede finalen på en bedre måte, og de trenger tid til å bevise at de er klare for finalen. Vi må også konkurrere i Premier League.

– Jeg vil se det samme som jeg alltid ber om, sa han til MUTV før han trakk frem fremgangen United har hatt, til tross for resultatene i ligaen.

– Vi har forbedret oss på mange områder. I de fleste av de siste kampene har vi skapt flere sjanser enn motstanderen, vi forbedrer posisjoneringen vår og måten vi kontrollerer spillet på.

– Noen ganger mister vi kontrollen over kampen når vi slipper inn mål, og det er noe vi må gjøre noe med.

Powered by Labrador CMS