UNITED-SUPPORTER OLE SOO:

- Orker ikke engang tanken på å tape

Publisert

-  Jeg har en kompis i en bobil som vi har leid som er Tottenham-supporter. Jeg orker ikke å kjøre fem timer til Madrid med han glisende i nabosetet. Det orker jeg ikke.

Det sier United-supporter og komiker Ole Soo til united.no ute i Bilbaos gater. 

VGTV-profilen er en av flere nordmenn som har tatt den lange turen fra Norge til baskerland for å se Uniteds sesongdefinerende kamp med egne øyne. 

Ole Soo i samtale med Fredrik Filtvedt.

Klokken 21.00 onsdag kveld er det duket for Europa League-finale på San Mamés. På motsatt banehalvdel står Tottenham, en motstander United allerede har tapt tre ganger mot denne sesongen. 

- Jeg er kjempenervøs. Jeg har tenkt, i mine klareste stunder, at det er 60/40 i favør United. Om du tenker for mye på de siste oppgjørene mellom United og Tottenham så tenker man kanskje at det er logisk å snu på det, men akkurat nå føler jeg det er 60/40 United og at vi skal ta dem på erfaring. 

- Du tror det har mye å si?, spør «Uno»-medlem og united.no-journalist Fredrik Filtvedt, som er på plass i Bilbao. 

- Jeg håper det har mye å si. Det er den største taperfinalen noensinne i Europa League-historien. Det er vanskelig. 

- Men hvis vi tar det... Herregud for en sesong vi egentlig har hatt! Det er ikke 99-sesongen, men denne skal jeg huske lenge altså.

- Ja, for den er uforglemmelig? 

- Ja, det er den virkelig. 

Uavhengig av hvordan det går i kveld håper Ole Soo at Rúben Amorim fortsetter som Uniteds hovedtrener. United.no kunne tirsdag fortelle at ledelsen har full tiltro til portugiseren og har planer om å støtte ham i sommer. 

- Det er litt vanskelig, men vi må ha svaret før vi går videre. Vi må faktisk vite at dette ikke stemmer før vi gir oss. Det betyr at han må få fortsette lenger enn denne sesongen. 

På spørsmål om hva han tror resultatet i Europa League-finalen, svarer Soo: 

- Jeg tipper 2-1 til United. 

Powered by Labrador CMS