Lammens imponerte – Yoro må fortsatt vente

Publisert

Senne Lammens har i Thibaut Courtois sitt fravær fått sjansen som Belgias keeper i de to første kampene i Nations League.

24-åringen gjorde mandag sitt for å holde Belgia inne i kampen mot Frankrike, men måtte til slutt se Michael Olise avgjøre oppgjøret to minutter før slutt.

Manchester United-keeperen leverte flere sterke redninger i 0-1-tapet i Brussel og var blant spillerne som fikk best omtale i belgiske medier etter kampen.

Het Laatste Nieuws ga United-keeperen børskarakteren 7 og beskrev prestasjonen som solid, nest best bak Romeo Lavia for de røde belgiske djevlene.

Youri Tielemans spilte samtidig hele kampen og bar kapteinsbindet, og ble belønnet med en 6'er på børsen.

Leny Yoro, som ble kalt inn i den franske landslagstroppen på grunn av forfall fra Ibrahima Konate ble sittende på benken for Frankrike og dermed fortsatt venter på landslagsdebuten.

Det var kanskje ekstra surt denne gangen, ettersom Zinédine Zidane gjorde hele ni endringer i startelleveren og blant annet ga Jeremy Jacquet sin seniordebut. Yoro var likevel én av spillerne som ikke ble brukt.

Dermed lar den første franske A-landslagskampen fortsatt vente på seg.

Leny Yoro ankommer stadion før Belgia-Frankrike.
Powered by Labrador CMS