David Moyes.

- Jeg ser frem til å komme tilbake

Publisert Sist oppdatert

I likhet med Rúben Amorim, holdt også David Moyes pressekonferanse fredag før mandagens oppgjør. Han gleder seg til å ta med sin tropp til Old Trafford.

Under pressekonferansen ble det blant annet bekreftet at Merlin Röhl går glipp av kampen etter å ha gjennomførte en operasjon for en lyskeskade. 

- Dessverre måtte Merlin opereres for en uke siden på mandag for sin lyskeskade. Det kommer til å holde ham ute i noen uker, sa Moyes.

23-åringen er ikke den eneste fra Evertons tropp som er utilgjengelig. Engelskmannen som lenge var ryktet med en overgang til United, nemlig Jarrad Branthwaite, blir heller ikke med til Manchester. Han er fortsatt ute etter en hamstringsoperasjon forrige måned. Nathan Patterson er også ute. 

SKADET: Jarrad Branthwaite blir ikke med til Manchester på mandag.

Den tidligere United-treneren gleder seg til å komme tilbake til Old Trafford.

- Jeg ser frem til å komme tilbake. Jeg blir alltid behandlet godt. 

- Jeg synes Manchester United har en utrolig støtte på stadion. De stiller opp for både managerne og spillerne sine.

Moyes vendte tilbake til Everton som manager tidligere i år, over ti år etter forrige periode i klubben. Denne sesongen står laget med 15 poeng, bare tre færre enn United før mandagens oppgjør.

- Hvis noen trodde vi kom til å snu opp-ned på alt, så er de ikke riktig kloke. Da jeg kom tilbake tenkte jeg: ‘Kan jeg bare holde dem oppe?’

- Jeg synes det er mye bedre nå. Vi håper å fortsette å forbedre oss og ta steg fremover. Jeg føler at jobben min er å gjøre nettopp det, og å få oss på trygg grunn, der vi ikke hele tiden må se oss over skulderen.

Powered by Labrador CMS