Højlund og McTominay får ny sjef

Publisert Sist oppdatert

Antonio Conte var et viktig trekkplaster for både Rasmus Højlund og Scott McTominay da de valgte Napoli som sin neste klubb. McTominay fikk to sesonger under italieneren, Højlund fikk én. 

Etter siste serierunde i Italia kom bekreftelsen på at Conte er ferdig i Sør-Italia. Det etter seriegull i debutsesongen og en 2. plass i den andre. 

Det betyr at Højlund og McTominay, som potensielt kan møte United i Champions League neste sesong, skal få en ny sjef å forholde seg til. 

Trolig blir det Massimilliano Allegri

Et bortimot samlet italiensk pressekorps melder at han blir «I Partenopei» sin nye sjef. Allegri har tidligere ledet Juventus og AC Milan, og er, med sine seks Scudetti, treneren med nest flest Serie A-titler gjennom tidene.

I 2025/26-sesongen var Allegri sjef for AC Milan, men etter en katastrofal avslutning på sesongen fikk både han og flere i Milan-ledelsen fyken. 

Tidligere i år ble Milan omtalt som en gullkandidat, men en katastrofal resultatrekke førte til at de endte på 5. plass og dermed ikke spiller Champions League-fotball neste sesong.

Allegri måtte dermed forlate jobben, men ble ikke arbeidsledig lenge. En bekreftelse på at han er Napolis nye sjef venter å være rett rundt hjørnet. Han skal ha blitt enig med den søritalienske klubben om en toårskontrakt, og dermed er det trolig han Højlund og McTominay skal spille under fremover. 

Højlund signerte nylig permanent for Napoli etter en vellykket sesong på lån. 

Powered by Labrador CMS