NYSIGNERINGEN HYLLES:

– Han er en klassespiller

Leny Yoro og Michael Carrick er imponert over måten Andrey Santos har presentert seg på i Skandinavia.

Publisert

Brasilianeren har startet alle tre kampene i sommer, og leverte en ny solid opptreden mot Koke og Atlético Madrid i Stockholm. 

«Det føles rett og slett trygt med brassen på banen» var konklusjonen på united.no-børsen, der Santos ble belønnet med en sjuer.

– Han er en klassespiller som kommer til å bidra masse denne sesongen og i fremtiden, sier Leny Yoro til united.no om sin nye lagkamerat etter 2-1-seieren mot det spanske storlaget.

– Du ser hvilken prestasjon han leverer i dag (mot Atlético Madrid). Jeg håper han fortsetter i samme spor. 

Andrey Santos med Leny Yoro og Bryan Mbeumo på Strawberry Arena.

Hovedtrener Michael Carrick er også fornøyd med det nysigneringen har levert.

– Er det én spesiell ferdighet du vil trekke fram i spillet til Santos? 

– Måten han tilnærmer seg kamper på, hvordan han spiller for lagkameratene sine – han spiller ikke for seg selv, svarte Carrick til united.no i Stockholm.

– Han leser spillet veldig bra, er veldig intelligent og har funnet seg godt til rette her. Det virker som han har spilt her lenge.

– Han er fortsatt ung, og har mye mer å bidra med, noe som er veldig spennende for oss.

Neste lørdag venter en enda større oppgave for Santos når regjerende Champions League-mester Paris Saint-Germain venter i Gøteborg. 

Powered by Labrador CMS