Pep Guardiola

NOTISER:

– Guardiola forlater City

Publisert Sist oppdatert

LES OGSÅ: Forrige ukes notiser

Mandag 18. mai

Troverdige journalister: Guardiola forlater City

Det meldes i kveld fra flere hold at Pep Guardiola kommer til å forlate Manchester City ved sesongslutt. 

Daily Mails Oliver Holt skrev det først, etter en hel sesong full av spekulasjoner om nettopp dette, og litt senere skriver en rekke andre medier det samme, inkludert David Ornstein og Sam Lee for The Athletic.

Det er ventet at Enzo Maresca blir Guardiolas erstatter i City.

Michael Carrick og Pep Guardiola
Carrick og Guardiola etter Uniteds seier mot City i januar.

To spillere på årets lag

På WSL Football Awards i kveld har sesongens beste lag blitt tatt ut, og der er det to Manchester United-spillere. 

Både Jess Park og Maya Le Tissier er tatt ut på laget. 

Hannah Hampton (Chelsea), Katie McCabe (Arsenal), Tōko Koga (Tottenham), Kerstin Casparij (City), Yui Hasegawa (City), Mariona Caldentey (Arsenal), Alyssa Thompson (Chelsea), Vivianne Miedema (City) og Bunny Shaw (City) er resten av spillerne på laget.

Shaw ble kåret til sesongens beste spiller.

På denne dag i 1942: Nobby Stiles blir født

18. mai i 1942 ble den legendariske United-spilleren Nobby Stiles født i Collyhurst. Han ville altså blitt 84 år i dag.

Stiles var en viktig del av det engelske laget som vant VM i 1966, men enda viktigere: to år etterpå var han en del av United-laget som vant finalen i Serievinnercupen mot Benfica. 

Stiles spilte 395 kamper for United, og scoret 19 mål. Han døde i oktober 2020. 

Les mer om den innholdsrike karrieren hans her.

Nobby Stiles.
Powered by Labrador CMS