Amorim med Evans-hyllest: — Du forstår hvorfor klubben vant så mange titler

Publisert Sist oppdatert

Som mot ASEAN All-Stars valgte Rúben Amorim flere sentrale førstelagsspillere fra start mot Hong Kong National XI. 

— Vi må respektere fansen og gjøre det bedre enn i forrige kamp. Vi forstår at spillerne er slitne av å reise, alle de kommersielle tingene vi gjør sammen med supporterne her nede, og nå er det tid for å prestere godt for supporterne våre, sier Amorim til MUTV om laguttaket.

I forsvarsleddet er det imidlertid en god blanding av rutine og ungdommelighet, med Jonny Evans sentralt i stoppertrioen, og Tyler Fredericson og Godwill Kukonki som sidestoppere.

Dette er Evans´ aller siste opptreden i United-trøya, og Amorim tar seg tid til å hylle 37-åringen før kampstart.

— Nivået han har på trening, du kan se standarden han hadde i sine glansdager, og forstå hvorfor de vant så mange titler. 

— Til tross for sin alder og mange fysiske problemer, har treningsnivået vært høyt når han har vært fit. Det er lett å se at han var, og fortsatt er, en veldig god spiller.

Jonny Evans legger skoene på hylla etter fredagens kamp.
Powered by Labrador CMS