Rúben Amorim ved ankomst Leeds, 4. januar 2026.

AMORIM FØR KAMP:

– Alle i klubben snakker om det, men jeg må fokusere på hva jeg kan endre

Publisert Sist oppdatert

Rúben Amorim gjorde én endring på laget som spilte 1-1 mot Wolverhampton: Leny Yoro kom inn for Joshua Zirkzee. 

Det førte til en ellever med stor usikkerhet rundt om det var tre eller fire spillere i forsvar, og akkurat det kom aldri portugiseren inn på i intervjuet med TNT Sports før kampen. 

Han ble uansett spurt om den ene endringen med Yoro inn for Zirkzee.

– Det handlet bare om å tenke på hva vi møter i dag, og å prøve å gjøre spillerne komfortable til å vinne kampen. Vi har ikke mange alternativer, men vi er klare til å konkurrere.

Leny Yoro mot Newcastle, med masse tilskuere i bakgrunnen.
Leny Yoro er inne i elleveren mot Leeds.

United imponerte ingen mot Wolverhampton, og Amorim er ikke overrasket over at United har slitt uten en rekke nøkkelspillere.

– Vi hadde flere sjanser, men en får selvsagt problemer når en mangler så mange kreative spillere. Men nå er det en ny uke, en ny kamp, en ny motstander, så vi får se.

Amorim ble spurt om han forstår seg på rivaliseringen mellom klubbene.

– Alle i klubben snakker om det, men jeg må fokusere på hva jeg kan endre, og hvordan jeg kan hjelpe spillerne på banen, mens det som skjer utenfor banen er for fansen, sa Amorim – før han erklærte at kamper med denne typen ramme er sunt for fotballen.

Powered by Labrador CMS