VIKTIG TIL MEDLEMMER: For å se, lese eller skrive i kommentarfeltet på pluss-artikler så må du være logget inn!
Mest lest siste 24 timer
SISTE SAKER KUN FOR MEDLEMMER:
-
Scholes slettet Amorim-angrep: – Drittpreik!
-
«Manchester United ser ut til å ha fått høydeskrekk»
-
Disse 18 nåværende og 16 tidligere United-spillerne kan du se i VM
-
«Så svakt at jeg blir skremt bare av å skrive det»
-
«Skummelt avhengig av Mbeumo»
-
United speidet på gresk stortalent - jaktes av flere giganter
-
Våre vurderinger om laget mot West Ham
-
Ville ha et totimers møte med Aksum bare noen timer før United-Brighton: – Det er jo helt ekstremt
-
Dette har Amorim neppe råd til at skjer igjen
-
- Han tenker for mye
Siden uavgjortresultatet mot United har det blitt tøffere for Newcastle. Da de gjestet United i slutten av november sto de med kun ett tap tidligere i sesongen. Nå har det tallet økt til fem, og de har bare vunnet én kamp siden den gang. Blant annet har de tapt 3-0 mot Chelsea og 3-1 mot Liverpool.
Pardew har rett i at de møter et revansjesugent United-lag. Tapet mot tabelljumbo Blackburn gjorde vondt, og Sir Alex Ferguson vil nok ikke ta enkelt på oppgaven mot Newcastle. Etter å ha spart flere spillere mot Blacbkurn vil det nok bli stilt med en sterk tropp på onsdag, selv om de Røde skal ut i en viktig cupkamp mot Manchester City søndag. Wayne Rooney er blant spillerne som er forventet at er tilbake i startelleveren, etter å ha måttet stå over forrige kamp etter en tur på byen sammen med Jonny Evans og Darron Gibson.
Howard Webb er satt opp som dommer i onsdagens kamp. Han har dømt totalt 22 kamper i 11/12-sesongen og delt ut 80 gule og fire røde kort. 40-åringen har dømt United to ganger tidligere denne sesongen, og det har gått særdeles bra: Først dømte han 8-2-seieren over Arsenal, så 2-0-seieren borte mot QPR i desember.