DAILY MAIL:

- Bruno Fernandes har fått ultimatum av saudiarabisk klubb

Publisert Sist oppdatert

De siste dagene og ukene har det vært flere rykter og rapporter om at saudiarabiske Al Hilals store overgangsmål i sommer er Bruno Fernandes. 

skriver United-journalist Chris Wheeler at Bruno Fernandes har fått et ultimatum av den saudiarabiske klubben - og at han må bestemme seg i løpet av de neste 72 timene. 

Det skriver Wheeler for avisen Daily Mail. Ifølge avisen har United-kapteinen fått et «take it or leave it»-tilbud av Saudi Pro League-klubben. Avisen hevder at representantene til Bruno Fernandes har vært i samtaler med Al Hilal en stund og at de nå har gitt ham et siste tilbud. 

Det skal innebære en kontrakt som gir ham svimlende 65 millioner pund per sesong (!), og Al Hilal skal angivelig være klare til å betale rundt 100 millioner pund for 30-åringen. 

Grunnen til at Al Hilal skal ha gitt Uniteds kaptein denne 72-timersfristen er at de ønsker å ha på plass en ny stjernespiller til sommerens klubb-VM. Der skal Al Hilal møte Real Madrid, RB Salzburg og meksikanske Pachuca. 

Allerede i forrige uke ble det meldt at Fernandes kom til å få en tidsfrist å forholde seg til, så da kan det altså hende at vi får en avklaring rundt United-kapteinens fremtid i løpet av uken. 

Både United og Rúben Amorim har vært klare på at de ønsker å beholde Bruno Fernandes. Senest tirsdag, på en pressekonferanse i den malaysiske hovedstaden Kuala Lumpur, snakket Amorim om Uniteds kaptein. 

- Han er veldig viktig for oss og veldig viktig for det vi ønsker å bygge med dette laget. 

Bruno Fernandes.

Bruno Fernandes har vært det store lyspunktet i en ellers bekmørk United-sesong og sanket en rekke «sesongens spiller»-priser, inkludert i «Uno Awards». 

Portugiseren, som er under kontrakt med United til 2027, noterte seg for 19 scoringer og 20 assists i løpet av 2024/25-sesongen.

Etter det skuffende finalenederlaget mot Tottenham i Bilbao forrige uke ble Fernandes spurt om fremtiden. Da gikk han langt i å avkrefte ryktene om at han forlater Old Trafford.

- Jeg blir her til klubben forteller meg at det er på tide å dra, sa Fernandes til united.no og andre medier på San Mamés. Jeg har lyst til å oppnå mer, og bringe klubben tilbake til toppen. Helt til den dagen klubben mener jeg er for mye, eller det er på tide å skille veier. Man vet aldri, for vi vet hvordan fotballen er, men jeg kommer til å holde ord, sa Fernandes da. 

Mandag omtalte vi rapportene fra The Telegraph om at United kun vil være villige til å selge Fernandes om de får et «enormt bud». Et tilbud i 100 millioner pund-klassen må nok klassifiseres som nettopp det. 

Al Hilal vant ligaen i Saudi-Arabia i fjor og endte på 2. plass denne sesongen. De er det mest dekorerte laget i Asia med over 70 titler og har spillere som Kalidou Koulibaly, Rúben Neves, Joao Cancelo, Sergej Milinkovic-Savic og Aleksandar Mitrovic på laget.

Powered by Labrador CMS