LES OGSÅ: Forrige ukes rykter
Søndag 1. juni
Nå er overgangsvinduet åpent!
21.16: I en ny YouTube-video publisert søndag kveld kommer Fabrizio Romano med en overgangsoppdatering om United etter at de søndag offisielt sikret seg Matheus Cunha: Romano sier at United vil, avhengig av spillersalg, hente en spiller til som kan spille i tier-rollen - i tillegg til en ny spiss.
Ifølge Romano har United flere alternativer de ser på, men han trekker frem Brentfords Bryan Mbeumo som et konkret navn. Arsenal og Newcastle skal også følge med på kameruneren.
20.45: Det meste handler om Bruno Fernandes denne søndagen: Journalisten Ben Jacobs skriver at Al Hilal nå har tro på at en avtale med Fernandes nærmer seg.
Grunnen til at det drøyer er at Bruno Fernandes drøfter det mulige klubbyttet med familien sin, og om familien kommer til å trives eller ei er helt avgjørende for valget Uniteds kaptein tar.
17.51: Mer Bruno Fernandes: Charlotte Duncker i The Times skriver at det neste United foretar seg på overgangsmarkedet kan avhenge av hva som skjer med United-kapteinen. The Times skriver i likhet med Sky Sports i oppdateringen fra klokken 16.11 at United lar Fernandes gå dersom han sier han vil dra, men at de i utgangspunktet ønsker å beholde portugiseren.
16.11: Ifølge Sky Sports har Al Hilal fortsatt ikke lagt inn noe bud på Bruno Fernandes. De mange rapportene som har kommet hevder at Al Hilal ikke vil legge inn et formelt bud før de vet om United-kapteinen sier ja til det lukrative tilbudet de har gitt ham.
Sky Sports understreker at United ikke ønsker å selge Fernandes og at de bare vil vurdere et tilbud dersom Fernandes selv sier at han ønsker å dra. Det skal han foreløpig ikke ha gjort.
15.55: På overgangsvinduets første dag kom sommerens første signering: Matheus Cunha er klar for United! Mer om det i egen sak HER.
12.44: Avisen The Guardian skriver at Alejandro Garnacho neppe kommer til å mangle alternativer hvis han skal finne seg en ny klubb i sommer. Avisen skriver at Napoli skal være i førersetet og at argentineren kan forlate United for 40 millioner pund. Det høres imidlertid noe lavt ut.
Chelsea følger også nøye med på situasjonen, skriver The Guardian.
12.24: Matheus Cunha har blitt avbildet i Manchester! Mer om det i egen sak HER.
11.22: Som omtalt i lørdagens rykter (kl. 09.19) er PSG i samtaler med River Plate om en overgang for det argentinske stortalentet Franco Mastantuono, som også har vært på Uniteds radar. Søndag skriver Fabrizio Romano at den ferske Champions League-vinneren håper å ha en avtale i boks i løpet av kort tid.
08.44: Det har vært litt frem og tilbake i ryktene om Marcus Rashford og Barcelona. Nå skriver den Barcelona-baserte avisen Mundo Deportivo at interessen fra Barca er genuin, men at han kun hentes dersom Barcelona ikke klarer å hente Luis Diaz fra Liverpool.
Rashford blir sett på som et billigere alternativ til Liverpool-angriperen, men Mundo Deportivo skriver, som avisen SPORT har gjort, at Barca foretrekker et lån med en kjøpsopsjon.
08.32: Lørdag omtalte vi ryktene fra Portugal som hevdet at Pedro Goncalves er på Uniteds radar hvis Bruno Fernandes drar (oppdatering kl. 13.48), og Simon Mullock i The Mirror skriver det samme. Han kommer imidlertid ikke med så mye mer enn det A Bola gjorde i sin sak.
Lørdag 31. mai
16.41: BILD-journalist Christian Falk sier til CaughtOffside at United håper å gi Arsenal kamp om Benjamin Sesko og håper at rekrutteringsdirektør Christopher Vivell kan gi United et overtak. Vivell var mannen som hentet Sesko til RB Salzburg i 2019.
Sesko skal være høyt oppe på Arsenals liste og ifølge Sky Sports er Arsenal og RB Leipzig i gang med samtaler om spissen. Ifølge Falk er RB Leipzig villig til å gjøre lytte til bud på over 70 millioner euro, så det spørs om United i det hele tatt har muligheten til å bli med i kampen om signaturen hans. Ifølge Falk er i hvert fall interessen der.
13.48: Dette ryktet kommer fra Portugal, så vi tar det med en klype salt, men: Avisen A Bola hevder, gjengitt av Sport Witness, at Rúben Amorim ønsker å hente Pedro Goncalves fra Sporting - i hvert fall hvis Bruno Fernandes forsvinner til Saudi-Arabia.
Goncalves spilte i en av tier-rollene i Amorims Sporting og gjorde det meget bra under Amorims ledelse. Nå hevder A Bola at United vurderer å legge inn et bud på 26-åringen og at sjansen for at de faktisk gjør det øker hvis Fernandes drar. A Bola skriver ikke noe om hva United er villige til å betale, men understreker at Sporting ikke vil selge for mindre enn utkjøpsklausulen - som er på 80 millioner euro.
10.31: Det er lite som tyder på at Lyon-stjernen Rayan Cherki ender opp i United. Ifølge Fabrizio Romano kommer Manchester City til å legge inn sitt åpningsbud på franskmannen neste uke og de lyseblå planlegger angivelig å akselerere jakten på ham.
09.19: Stortalentet Franco Mastantuono har blitt hyppig koblet til United de siste månedene, men nå er PSG for alvor i gang med jakten på 17-åringen. Ifølge overgangsjournalisten Fabrizio Romano er PSG i samtaler med River Plate og Mastantuono om en mulig overgang.
Avtalen er imidlertid ikke i boks ennå. Mastantuono har en utkjøpsklausul på 45 millioner pund og blir sett på som et av de mest spennende talentene Argentina har hatt på lenge.
09.11: Tidligere denne uken ble det kjent at Liam Delap sier nei til United og signerer for Chelsea. David Ornstein melder at Delap gjennomfører den medisinske undersøkelsen med London-laget førstkommende mandag.
09.08: Avisen The i skriver at kilder i United tror et eventuelt Bruno Fernandes-salg fører til at de kan beholde Kobbie Mainoo, som fortsatt ikke har skrevet under på en ny kontrakt selv om forhandlingene skal ha pågått i flere måneder.
Chelsea er ifølge avisen en av flere klubber som vurderer å gjøre et fremstøt på Mainoo, men United vil i utgangspunktet ikke selge. Men Mainoo hadde ingen god 2024/25-sesong og har slitt med å finne sin rolle i Rúben Amorims United, og et eventuelt salg er ekstra lukrativt siden han er et akademiprodukt.
Fredag 30. mai
19.50: Sagaen om Marcus Rashford og hans fremtid fortsetter: Torsdag meldte den spanske avisen SPORT at sjansen for at Rashford blir Barcelona-spiller øker. Fredag melder avisen om et mulig hinder.
Det hinderet skal være at United ønsker et permanent salg mens Barca foretrekker en låneavtale. Barcelona er ikke villige til å betale de €40 millionene United krever og United skal på sin side ikke være villige til å forhandle om noe annet enn en permanent overgang. Et alternativ Barcelona angivelig ser på er en låneavtale med opsjon på kjøp der de betaler United en lånesum og dekker Rashfords lønn.
09.15: Representanter fra Real Betis skal etter planen reise til England neste uke for å diskutere en mulig ny låneavtale med kjøpsopsjon for Antony. Det melder spanske ABC.
09.10: Chelsea skal ønske å beholde Jadon Sancho, men de må i så fall komme til enighet om kontraktsbetingelser. Les mer i egen sak her.
09.05: Bruno Fernandes´ agent er blitt observert i Saudi-Arabia. Les mer i egen sak her!
08.05: Tyske Kicker skriver at både Alejandro Garnacho og Antony har blitt diskutert internt i Erik ten Hags Bayer Leverkusen. Bundesliga-klubben er ute etter en erstatter for Florian Wirtz, som ligger an å forsvinne til Liverpool i sommer.
Torsdag 29. mai
22.15: Ifølge Mirror US kjemper Manchester United og Manchester City om Anatoliy Trubin. Avisen melder at Benfica har vært i samtaler med begge Manchester-klubbene om målvakten. Ukraineren har en utkjøpsklausul på 100 millioner dollar, men Benfica skal være villige til å selge ham for rundt 40 millioner dollar.
Kilder skal ha hevdet at United nesten garantert ville gått for Trubin dersom de hadde vunnet Europa League-finalen og dermed sikret bedre økonomi før sommerens overgangsvindu.
18.00: The Athletic melder at det virker som om Chelsea ikke vil benytte seg av opsjonen på 25 millioner pund for å signere Jadon Sancho permanent. Engelskmannen scoret i gårsdagens finale, men prestasjonene gjennom sesongen virker ikke å ha vært overbevisende nok. London-laget må betale en bot på 5 millioner pund dersom Sancho sendes tilbake til Manchester.
14.51: Da ser det ut som at kapittelet om Liam Delap kan lukkes. Han skal ha sagt nei til United. Mer om det i egen sak HER!
14.21: Den italienske radiostasjonen Kiss Kiss Napoli hevder at Uniteds Matt Hargraves har vært i Napoli og møtt med Napoli-topper for å diskutere en overgang for Victor Osimhen. Rapportene har blitt gjengitt av nettstedet Il Napolista, som følger den ferske Serie A-mesteren tett.
Ifølge radiokanalen skal det ha vært samtaler om en avtale der United tilbyr 40 millioner euro pluss Rasmus Højlund i bytte mot Osimhen. Det er imidlertid ingen andre som har meldt noe lignende, så enn så lenge tar vi denne med en solid klype salt.
10.18: United har blitt hyppig koblet til Brentfords Bryan Mbeumo de siste ukene. Torsdag hevder The Telegraph at Newcastle er klare til å legge inn bud på 25-åringen. Avisen skriver at en overgangssum på mellom 50 og 60 millioner pund anses som realistisk.
10.06: Rapporter fra Spania hevder nå at sjansene for at Marcus Rashford blir Barcelona-spiller har økt. Mer om det i egen sak HER!
09.59: Greit å nevne: Midtstopperen Jonathan Tah, som i en periode ble koblet til United, ble torsdag presentert som ny Bayern München-spiller.
07.58: Ganske så rolig på ryktefronten denne torsdagsmorgenen, så vi tar med denne om Christian Eriksen, som forlater United når kontrakten går ut i sommer:
Ifølge spanske OK Baleares, gjengitt av Sport Witness, skal Eriksens agent være i samtaler med La Liga-klubben Mallorca om en mulig overgang. Mallorca venter angivelig på svar om hva Eriksen vil kreve i lønn. Ifølge nettstedet skal Eriksen like tanke på å flytte til den populære øyen, og Mallorca håper at alt øyen de holder til på har å tilby kan føre til at Eriksen er villig til å gå ned i lønn.
Eriksen har vært med på mye i løpet av sin karriere, og det er ingen tvil om at den går mot slutten, så å avslutte med litt sol og idyll på Mallorca høres ikke ut som noen dårlig idé!
Onsdag 28. mai
21.30: Skal vi tro journalistene Ben Jacobs og Alex Crook, så nærmer Liam Delap seg en overgang til Chelsea. De begge hevder at Delap har gitt grønt lys til en overgang til Stamford Bridge.
Foreløpig melder ingen flere om dette, men muligens en negativ utvikling i Delap-sagaen for Uniteds del her, altså.
20.25: Det er ikke bare Manchester United og Chelsea som er blitt nevnt som mulige klubber for Liam Delap den siste tiden, men ifølge Manchester Evening News skal det være en forventning i United om at det er de to det står mellom.
Også The Times melder at United og Chelsea er de mest sannsynlige destinasjonene for Delap, og at United venter en avgjørelse fra spissen neste uke. Delap skal ønske en avklaring innen han reiser til Slovenia for U21-EM, som begynner 11. juni.
13.43: Toni Juanmartí skriver i Barcelona-baserte SPORT at Barcelona-sportsdirektør Deco møtte Marcus Rashfords agent på et hotell i Barcelona onsdag morgen for å diskutere en mulig overgang.
Barcelona drømmer om å signere Luis Díaz, men det ser vanskelig ut, og Rashford skal være mer realistisk.
Den katalanske klubben håper å kunne signere Rashford på lån med en kjøpsopsjon, mens United helst vil selge, med en prislapp på 40 millioner euro (33,6 mill. pund i nåværende kurs). Flere andre kilder har tidligere skrevet om 40 millioner pund, ikke euro.
11.08: Manchester United leder an jakten på den talentfulle Southampton-midtstopperen Harley Emsden-James (16), ifølge Daily Mail, i en sak ført i pennen av Chris Wheeler og Nathan Salt.
United må i så fall betale 1 million pund i kompensasjon til Southampton.
Arsenal, Chelsea og Tottenham er blant de andre Premier League-klubbene som følger Emsden-James, men United håper at de har vunnet kampen om talentet takket være Jason Wilcox, som jobbet for Southampton før han kom til United.
08.19: Fabrizio Romano har gjentatt at Marcus Rashford er til salgs for 40 millioner pund denne sommeren.
Dette er samme pris som skal ha vært i Aston Villas kjøpsklausul i låneavtalen.
Tirsdag 27. mai
20.48: Chelsea-sjef Enzo Maresca ble på pressekonferansen før UEFA Conference League-finalen spurt om dette potensielt kan være Jadon Sanchos siste kamp for klubben.
– Jeg vet ikke. Jeg har sagt det samme hver gang de siste ukene når dere har spurt meg om ulike spillere, og grunnen til det er at det er sannheten. Dette er ikke tiden for det, for i morgen er det finale. Om 24-48 timer kommer vi til å snakke om fremtiden, men for øyeblikket har vi ikke tenkt eller avgjort noe om Jadon eller noen andre spillere.
20.44: The Athletic og BBC har kommet med oppdateringer om Matheus Cunha, som dere kan lese i egen sak her.
13.52: Lyons Rayan Cherki har blitt koblet en del til United de siste par månedene. Tirsdag melder flere medier, deriblant Fabrizio Romano og The Telegraph, at Manchester City har blitt med i jakten på franskmannen.
City skal ha blitt informert om hva det vil koste å hente Cherki, og ifølge Romano er han et av navnene som er høyt ansett i den lyseblå delen av Manchester.
08.17: Mye tyder på at Alejandro Garnacho er en av flere United-spillere som kan forlate Old Trafford i løpet av sommeren. I denne saken fra i går, mandag, omtalte vi Napolis interesse, og avisen The i skriver at Napoli-direktør Giovanni Manna har planlagt møter med United for å starte forhandligene.
I artikkelen fra mandag omtalte vi rapportene fra The Telegraph som hevdet at Garnacho har en prislapp på rundt 60 millioner pund, mens The i skriver at kilder tror på et kompromiss der Garnacho kan forlate United for rundt 50 millioner pund.
Mandag 26. mai
20.10: Litt mer om både Bryan Mbeumo og Liam Delap, denne gangen fra Daily Mails United-korrespondent Chris Wheeler.
Han skriver at Chelsea nå skal ha et lite overtak i kampen om Delap, som kan forlate Ipswich for 30 millioner pund.
I tillegg skriver Wheeler at United viser interesse for Mbeumo, og at klubben har hatt innledende samtaler med Mbeumos representanter. Kameruneren skal ha en prislapp på rundt 50 millioner pund, pluss bonuser.
19.35: Ifølge Simon Jones i Daily Mail ventes Liam Delap å bestemme seg for fremtiden i løpet av de kommende dagene. United, Chelsea, Newcastle og Everton skal alle vise interesse for Ipswich-spissen.
Jones skriver også at United har forhørt seg om Bryan Mbeumo.
14.39 Ikke den kilden vi har mest tro på, men Alex Crook/Jake Lambourne fra talkSPORT skriver at Manchester United har holdt samtaler med Brentford-kantspiller Bryan Mbeumo.
Han spilte i samtlige 38 ligakamper for Brentford denne sesongen, og scoret 20 mål på de kampene. Ifølge Transfermarkt hadde han 8 målgivende pasninger.
25-åringen har bare ett år igjen av kontrakten, noe som kan tvinge frem et salg for Brentford. De verdsetter fransk-kameruneren til rundt 50 millioner pund, og Newcastle skal også ha vist interesse.
11.11: En kan jo spørre seg hvorfor det er en tysk journalist som har denne infoen, så vi tar det hele med en klype salt selv om innholdet kan stemme.
Aktive Florian Plettenberg skriver i alle fall at en United-overgang for Viktor Gyökeres nå er bortimot uaktuelt. En slik overgang skal heller ikke være spillerens ønske, og det har tidligere blitt spekulert i at det kun ville vært aktuelt om United var i Champions League.
Plettenberg skriver videre at United «heller signerer Matheus Cunha», men Cunha er nok neppe ment for samme rolle som Gyökeres eventuelt ville vært.
08.17: Meget treffsikre John Percy i Daily Telegraph skriver at Nottingham Forest ønsker å snakke med Ipswich-spiss Liam Delap, som er tilgjengelig for 30 millioner pund etter Ipswich-nedrykket – men at Delap er forventet å bli Manchester United-spiller.
Delap har også blitt koblet til blant andre Chelsea og Newcastle tidligere, to klubber som jo i går sikret seg Champions League-fotball, så da får tiden vise om det kan få noe å si i denne forbindelse.
08.13: Vi starter med å nevne utviklingen rundt Matheus Cunha, der det skal være muntlig enighet mellom alle parter. Les mer i egen sak her.