Usikker fremtid

Carlos Tevez har sagt til spansk radio at han ikke er fornøyd med å sitte så mye på benken som han har gjort, og Tevez kan se for seg at han drar fra United i sommer.

Publisert Sist oppdatert

Det er avisen The Independent som i dag gjengir deler av et intervju med den spanske radioen Cadena COPE.

"Ja, jeg ser mer for meg at jeg drar enn at jeg blir. Jeg ser ikke grunnen til at jeg skal lyve om det til folk. Supporterne støtter meg og derfor kan jeg ikke lyve til dem," sier Tevez.

Tevez har en plass i de fleste United-supporteres hjerter på grunn av den store arbeidsinnsatsen han har. Den blir heller ikke lagt bort i slutten av sesongen.

"Når jeg har på meg United-drakta kjemper jeg for livet. Jeg har sittet mye på benken og jeg har lyst til å spille mer, men hver gang jeg får sjansen gjør jeg alt jeg kan for å spille bra"

Argentineren sier han kan tenke seg å dra til Spania, men at han ikke er helt sikker ennå. Han sier også at det ikke er noe lag han foretrekker å dra til. Tidligere har han sagt han gjerne vil returnere til Boca Juniors en gang, men at han ville være i United noen år før det.

"Med all respekt til Uniteds fans og historie; jeg vil ikke dra fra klubben. Men det ville vært bedre for meg personlig å dra"

"Jeg må spille kontinuerlig for å vise mitt beste. Hvis dette ikke skjer tror jeg at dette blir mitt siste år," avslutter Tevez.

Powered by Labrador CMS