David McCreery var i utgangspunktet midtbanespiller, men så anvendelig at han kunne spille i mange forskjellige posisjoner. I løpet av karrieren gjorde han da også det. Han spilte overalt på banen – bortsett fra mellom stengene.
Den Belfast-fødte nordiren kom til United som 16-åring i 1974, og ble på Old Trafford i fem sesonger, inntil han i august 1979 ble overført til Queens Park Rangers for £200.000. Da hadde han spilt til sammen 110 ganger i den røde trøyen, inkludert innbytteropptredener i FA-cupfinalene i 1976 og 1977.
Annonse
Tur-retur USA
David McCreery med brassespark mot QPR på Loftus Road, 9. sep. 1978. Lou Macari (t.h.) følger spent med.
Nå tok eventyrlysten over, og McCreery dro tilbake til USA. I 1996 var han en av drivkreftene bak opprettelsen av landets nye liga, Major League Soccer (MLS), og senere påtok han seg en rolle i den argentinske storklubben Boca Juniors. I 2010 ble han videre utnevnt til sjefstrener for en klubb i Myanmar, før han to år senere dro til den malaysiske Premier League-klubben Sabah. Der, på den nordøstre delen av Borneo, ledet han sitt lag til play-off før han forlot klubben sommeren 2013.