Rio er ikke bekymret

Rio Ferdinand er ikke bekymret over at United har brukt lite penger på sommerkjøp.

Publisert Sist oppdatert

Men Rio innrømmer overfor Independent at det en liten stund kvernet urolige tanker i hodet.

– Jeg er en stor plage for trenerteamet, for jeg vil hele tiden vite hva som foregår. Alle signerte spillere og jeg tenkte med meg selv "hva er det som skjer?". Men hvis vi går inn mot en ny sesong med den samme kjernen av spillere, vil ikke det plage meg. Det som beroliger meg er at det er så mye mer i vente fra de unge spillerne våre – spillere som Macheda, Welbeck og Evans, sier han.

Midtstopperen hadde imidlertid ikke forestilt seg at Michael Owen ville ankomme Manchester United i sommer.

– Til å begynne med var jeg overrasket over at Michael Owen signerte, men jeg tenkte som en supporter. Hvis man ser på statistikken hans, så har han spilt flere kamper enn jeg trodde. Og etter å ha sett ham på nært hold, så skjønner jeg at manageren har tro på ham.

30-åringen og lagkameratene begynte sesongoppkjøringen uten klubbens største stjerne de siste årene, Cristiano Ronaldo. Rio har full forståelse for Ronaldos valg.

– Vi er ikke bitre på Ronnie. Hvis man tenker at en karriere varer 10-12 år, så ga han seks av dem til Manchester United – halve karrieren etter å ha kommet fra Portugal. Man kunne ikke ødelegge drømmen hans om å spille for Real Madrid. Det å spille for Manchester United er som Den hellige gral for mange, og noen vil helt sikkert ikke forstå ham. Men han er en fin gutt, og har et godt forhold til mange av spillerne her.

– Jeg er helt sikker på at Ronaldos avgang vil få det beste ut av flere av våre spillere. Vi vet at han scoret mange mål for oss de to siste sesongene, spesielt mot de lavest plasserte lagene i ligaen. Men vi vet at vi har spillere som er kapable til å gjøre det, og uavhengig av hvem som spiller, så er jeg sikker på at de kan gå ut på banen, gjøre jobben og fylle tomrommet.

Carlos Tevez har også forlatt Old Trafford etter forrige sesong, men Ferdinand ville aldri ha skrevet under for Manchester City.

– Jo mer jeg tenker på det, så er det å reise utenlands det eneste jeg kan se for meg. Jeg ville ikke ønsket å ha spilt mot Manchester United hver uke. Men jeg kan ikke, her jeg sitter, se for meg dra (fra United), avslutter Rio Ferdinand overfor Independent.

Powered by Labrador CMS