Helgens Premier League-runde ble tjuvstartet av Manchester United og West Bromwich da de blåstripete tok imot rødtrøyene på The Hawthorns.
Etter en grufull Champions League-forsetilling for en drøy halvannen uke siden slo United tilbake på «godt gammelt United-vis» og vant 3-0 på The West Midlands.
Etterpå kom følgende reaksjoner:
Saken oppdateres med sitater…
Annonse
Phil Jones
– Det var deilig med tre poeng, spesielt etter en så bra forestilling. Vi har jobbet hardt, og trent godt foran kampen.
JUBEL: Jones hopper av glede etter 1-0-scoringen.
Om målet: – Det var ingen vanskelig oppgave. En nydelig ball av Robin, det var bare å styre ballen inn – trengte ikke kraft en gang.
– Jeg likte å spille med Smalling, vi har ikke spilt så mye før, men det blir det forhåpentligvis mer av.
– Mata og Rooney spilte bra sammen i dag, og Fellaini var også fantastisk.
David Moyes
– Vi spilte fantastisk idag. Vi angrep bra og Rooney, spesielt, var fantastisk. I tillegg til veldig bra angrepsspill, forsvarte vi oss godt.
– Jones og Smalling veldig gode idag. Jeg har hørt Smalling spilte godt for England i midtuken, og Jones er en fantastisk spiller – og heldigvis er han tilbake fra skade nå. Jeg er fornøyd med dem begge.
Annonse
Om RvP: Han spilte bra idag. Jeg var ikke spesielt redd [for at han skulle bli utvist], nei, og han skulle heller ikke vært utvist. Det var en enkel avgjørelse [å bytte han ut], vi ledet, og det var ikke vits å risikere noe.
– Vi har tøffe kamper foran oss, men vi gleder oss.
Marouane Fellaini
– Alle er fornøyde idag. Vi spilte bra, scoret tre mål og holdt nullen. Det var godt å spille sammen med Carrick i dag, vi forstår hverandre godt. Angrepskvartetten våres var også veldig bra.
– Vi må fortsette slik, og fokusere på de kommende kampene. Denne kampen var viktig for selvtilliten foran Liverpool-kampen, men det er viktig at vi holder fokuset.
Om det er enklere å vinne på bortebane: – Jeg vet ikke, men vi må begynne å vinne på Old Trafford også, det er viktig – det er tross alt vår hjemmebane.
PRESSET: Spanjolen står med bare fire poeng på åtte kamper som West Bromwich-sjef.
Om topp fire-plassering: – Selvsagt er det mulig.
Pepe Mel
Annonse
– Van Persie burde vært utvist, han skulle hatt to gule kort. Det ville ha endret kampbildet.
– Vi var veldig uheldige idag. Vi måtte gjøre tre bytter – alle på grunn av skader.
– Jeg er egntlig fornøyd med guttene i dag, de spilte bra.