Disse kan United trekke

Følg trekningen live!

Forrige sesong endte Uniteds Champions League-eventyr på verst tenkelig måte i åttedelsfinalen mot Sevilla.

Denne sesongen skal igjen United i aksjon i klubbfotballens gjeveste turnering, og allerede torsdag blir det klart hvem United skal møte i gruppespillet.

Da er det passende med en liten oppfriskning på hvem United faktisk kan – og ikke kan – møte i de innledende rundene.

Disse kan vi møte

Manchester United er i pulje 2, sammen med Borussia Dortmund, FC Porto, Shakhtar Donetsk, Napoli, Tottenham og Roma. 

Det betyr at vi ikke kan møte noen av disse lagene, ei heller Manchester City og Liverpool – fordi man ikke kan møte lag fra samme nasjonalitet i gruppespillet.

I pulje 1 finner vi lagene som vant CL og EL forrige sesong, pluss ligamesterne i Europas fem største ligaer:

Real Madrid, Atletico Madrid, Barcelona, Bayern Munich, Juventus, Paris St-Germain og Lokomotiv Moskva. 

Dette er altså de «verste» motstanderne United kan trekke, i tillegg til de (på papiret) mer overkommelige motstanderne fra pulje 3 og 4:

Slik er lagene rangert før dagens trekning:

Gruppe 1:

  • Real Madrid
  • Atletico Madrid
  • Barcelona
  • Bayern Munich
  • Manchester City (United kan ikke trekke City)
  • Juventus
  • Paris Saint-Germain
  • Lokomotiv Moscow

Gruppe 2:

  • Borussia Dortmund 
  • Porto 
  • Manchester United 
  • Shakhtar Donetsk
  • Benfica
  • Napoli 
  • Tottenham 
  • Roma

    United kan ikke trekke noen av lagene fra samme seedingsnivå

Gruppe 3:

  • Liverpool (United kan ikke trekke Liverpool)
  • Schalke 
  • Lyon 
  • Monaco 
  • Ajax 
  • CSKA Moscow 
  • Valencia 
  • PSV Eindhoven

Gruppe 4:

  • Viktoria Plzen
  • Club Brugge
  • Galatasaray
  • Young Boys 
  • Inter Milan
  • Hoffenheim
  • Red Star Belgrade 
  • AEK Athens

Når spilles kampene?

Det er ikke lenge til vi igjen kan høre den fantastiske Champions League-hymnen runge over Old Trafford. Allerede om knapt tre uker går første avspark i årets utgave av Champions League!

18/19. September: Første gruppespillkamp
2/3. Oktober: Andre gruppespillkamp 
23/24. Oktober: Tredje gruppespillkamp
6/7. November: Fjerde gruppespillkamp
27/28. November: Femte gruppespillkamp
11/12. Desember: Sjette og siste gruppespillkamp 

Det er også verdt å merke seg at de fleste kampene i gruppespillet i år har avspark kl 21.00 – ikke 20.45 slik det har vært tidligere.

Trekningen er altså torsdag kl 18.00 – og vi følger det selvfølgelig direkte her på united.no!