Matthijs de Ligt feirer utligningen på overtid mot Tottenham, 8. november 2025.

Disse spillerne er ute for United

Publisert Sist oppdatert

Siste oppdatering: 18. mars

Noussair Mazraoui - Bournemouth (B)?

Var i kamptroppen til Aston Villa-kampen, men glimret med sitt fravær på trening onsdag 18. mars. Ifølge Michael Carrick dreier det seg om sykdom, så forhåpentligvis er marokkaneren klar til Bournemouth-kampen 20. mars. 

Lisandro Martínez – Leeds (H)?

Har slitt med en leggskade og stått over de siste fire kampene. Bournemouth-kampen 20. mars kommer også for tidlig. På pressekonferansen onsdag 18. mars fortalte Michael Carrick at Martínez nærmer seg, men at han ikke venter å ha argentineren tilbake før etter landslagspausen. Hjemmekampen mot Leeds 13. april ser dermed realistisk ut. 

Matthijs de Ligt – april?

Har ikke spilt en kamp siden 2-1-seieren mot Crystal Palace i slutten av november på grunn av ryggtrøbbel og et tilbakeslag. Han siktet seg opprinnelig inn på en retur i mars, men er ikke med mot Bournemouth 20. mars, så et comeback i april er mer realistisk. 

Patrick Dorgu - april? 

Dansken var i strålende form og scoret mot både Manchester City og Arsenal, men mot sistnevnte ble han byttet ut etter å ha tatt seg til hamstringen. Etter kampen sa Michael Carrick at det var snakk om en krampe, men det var en hamstringskade som kan holde ham ute i ti uker

Powered by Labrador CMS