Onana kritisk tross sterkt bortepoeng på Anfield:

– Vi er fortsatt nødt til å heve standardene våre

Publisert Sist oppdatert

Sammen med en bunnsolid forsvarsfirer foran seg holdt André Onana søndag nullen for sjette gang i Premier League denne sesongen.

Tross flere skjebnesvangre feil i Champions League er det ingen som står bokført med flere rene bur enn den kamerunske sisteskansen i løpet av høsten.

Etter 0-0-kampen på Anfield søndag var det likevel en kritisk Onana som pratet med klubbens medier.

– Vi fikk med oss ett poeng i dag, vi kjempet, viste flott karakter og personlighet. Likevel er det ikke nok. Vi er Manchester United, én av de største klubbene i verden, så vi ønsker selvsagt å vinne alle kamper, innledet United-keeperen.

Han mener laget fortsatt har en del å gå på.

– Det har ikke noe å si hvem vi møter. Vi må forsøke å vinne uansett. I dag klarte vi dessverre ikke det. Vi er fortsatt nødt til å heve standardene våre, sa Onana.

United ble søndag det andre laget som har holdt nullen på Anfield i 2023, og uavgjortresultatet endte også Liverpools rekke på elleve strake hjemmeseire denne sesongen.

ØYEBLIKKET: Her kunne Rasmus Højlund blitt matchvinner for United, men skuddet til dansken gikk rett på Alisson Becker.
Powered by Labrador CMS