LINGARD FERDIG I SØR-KOREA:

- Vi er evig takknemlige

Publisert Sist oppdatert

I februar i fjor tok Jesse Lingard et noe overraskende og annerledes karrierevalg. Den tidligere United-spilleren forlot det europeiske kontinentet og signerte for sørkoreanske FC Seoul. 

Han ble tatt imot som en helt, men nå, 21 måneder senere, er det slutt. 

Den sørkoreanske hovedstadsklubben bekrefter i en uttalelse at Lingard forlater klubben når sesongen er over. Det skriver The Athletic.

- Lingard er den mest verdifulle spilleren i K League-historien. Han har representert FC Seoul de to siste årene og vist en unik tilstedeværelse som ikke bare har hjulpet laget på banen, men også hatt en betydelig påvirkning for klubbens merkevare og prestisje, heter det i uttalelsen fra FC Seoul.

De skriver videre at den tidligere United-spilleren ble «både laget og ligaens ansikt utad», og avslører at de ville forlenge avtalen med engelskmannen.

- Men Lingard har uttrykt at han er tilfreds med tiden han har hatt i FC Seoul og respekterer klubben, men mener tiden er inne for å ta fatt på en ny utfordring på reisen sin. 

- FC Seoul hadde en lang og dyp samtale med Lingard i et forsøk på å overtale ham til å bli værende, en Lingard var tydelig på hva han ville. Så FC Seoul har bestemt seg for å akseptere spillerens forespørsel med takknemlighet og respekt, skriver den sørkoreanske klubben.

De skriver videre at det er evig takknemlige for alt Lingard har gjort for ligaen og laget.

Tidligere United-spiller Jesse Lingard, her sammen med Anthony Elanga.

Den nå 32 år gamle midtbanespilleren forlot United i 2022, men etter noen mislykkede måneder i Nottingham Forest var han klubbløs og valgte etter hvert å signere for FC Seoul. 

I Sør-Korea har det blitt 66 kamper, 18 scoringer og ti målgivende pasninger og flere opptredener med kapteinsbindet på armen. 

Han spiller sin 67. og siste kamp for klubben når FC Seoul møter australske Melbourne City i asiatiske Champions League den 10. desember.

Hvor turen går videre er ikke godt å si.

Lingard gikk i sin tid gradene i United-akademiet og endte opp med å få 232 kamper for de røde djevlene. 

Powered by Labrador CMS