Edwin van der Sar feirer Champions League-tittelen, med trofeet, i 2008.

Van der Sar til Oslo – og du kan treffe ham

Publisert

Han ble til slutt den store helten da United vant Champions League-finalen mot Chelsea i 2008, da han reddet det avgjørende straffesparket fra Nicolas Anelka.

Han holdt nullen i 14 Premier League-kamper på rad i 2008/09-sesongen, over en periode på tre måneder og i hele 1.311 minutter. Det er fortsatt rekord.

Han kan kikke opp på peishylla og se fire Premier League-gullmedaljer.

Han vant VM for klubblag med United.

Han spilte i United under Ferguson, og med Scholes, Giggs, Ronaldo, Carrick og alle de store stjernene i den beste United-perioden gjennom historien.

Og nå kommer Edwin van der Sar til Oslo og Norge for å fortelle om alt dette fra United-livet, og kanskje mer også, etter en lang og suksessrik karriere også i Ajax, Juventus og med det nederlandske landslaget, før han senere ble sentral som klubbdirektør da Ajax for noen år siden kjempet helt i toppen av Europa igjen. For to og et halvt år fikk han så en hjerneblødning, som stjal overskrifter verden over, men heldigvis gikk det bra.

Nå kommer altså 55-åringen til Oslo, sammen med Supporterklubben, for å snakke om alt dette på Carls, i samtale med deler av Uno-gjengen vår. 

Dette skjer torsdag 19. og fredag 20. mars, og avhengig av billettype kan du også få tilgang til fotosession, meet & greet og mer. På fredagen kan du også kunne se Bournemouth-kampen sammen med United-legenden.

Les mer om arrangementene og alt med billetter her!

Powered by Labrador CMS