BEKREFTET:

- United-kampen ble Franks nest siste: Har fått sparken i Spurs

Publisert Sist oppdatert

Det har gått ordentlig på tverke for Thomas Frank i Tottenham. Etter stor suksess i Brentford skulle dansken, som på et tidspunkt også var United-aktuell, løfte Spurs til nye høyder.

I stedet er det genuin nedrykksfrykt hos de liljehvite, og onsdag melder David Ornstein i The Athletic at Thomas Frank har fått sparken. 

Kort tid etter bekrefter Tottenham avskjedigelsen. 

- Thomas ble ansatt i juni 2024, og vi har vært bestemt på å gi ham tiden og støtten han trenger for å bygge fremtiden sammen. Men resultatene og prestasjonene har ført til at styret har besluttet at en endring er nødvendig, skriver klubben. 

Det skjer dagen etter et 1-2-tap mot Newcastle, Tottenhams andre tap på bare noen få dager etter at de ble slått 2-0 av United. Bryan Mbeumo og Bruno Fernandes scoret Uniteds mål i en kamp der Tottenhams kaptein, Cristian Romero, ble utvist. 

- Jeg er overbevist om at vi hadde fått noe ut av kampen om det var elleve mot elleve, sa Frank om Old Trafford-kampen. 

Det betyr at kampen på Old Trafford ble Franks nest siste som Tottenham-sjef.

Spurs ligger i skrivende stund på 16. plass i Premier League med negativ målforskjell, ingen ligaseirer i 2026 og bare fem poeng ned til nedrykksstreken. 

Ifølge Ornstein jobber klubbe nå med flere løsninger, men hvilken kurs som stakes ut er uvisst. De har imidlertid litt tid på seg, for Tottenham skal ikke i aksjon igjen før den 22. februar. Da møter de Arsenal til Nord-London-derby.

Frank erstattet Ange Postecoglou i sommer og skrev under på en treårskontrakt, men er altså ferdig i Tottenham etter bare noen få måneder. 

Etter tirsdagens tap mot Newcastle på Tyneside sa dansken at han hadde pratet med eierne på mandag og ikke var bekymret for sin egen jobbsikkerhet. 

Mot slutten av 2023/24-sesongen, da Frank fortsatt hadde suksess i Brentford, skal Frank ha vært i møter med Sir Jim Ratcliffe om United-jobben. Møtet skal ha funnet sted i Ratcliffes garasje og skal ha blitt gjennomført dagen før Uniteds FA-cupfinaleseier over Manchester City. 

Det har vært en dag for trenerbytter: 

Powered by Labrador CMS