Michael Carrick, kona Lisa Carrick, og barna Jacey Carrick og Louise Carrick med Premier League-troféet, trophy, mai 2011.

TREMÅLSSEIER FOR UNITED:

Nå har yngstemann på dette bildet debutert for U18-laget

Publisert Sist oppdatert

På bildet over kan en se Michael Carrick feire Uniteds ligagull i 2010/11-sesongen sammen med familien sin. 

Yngstemann på bildet er Jacey Carrick, som er en sentral midtbanespiller som sin far, og lørdag ettermiddag debuterte den nå 15 år gamle spilleren for U18-laget til Manchester United.

Manchester United vant 3-0 mot Newcastle i en kamp som de totaldominerte, med 22-2 i skuddstatistikk, og 13-0 i skudd på mål.

Innbytterne Douka Nkoto (x2) og Noah Ajayi scoret målene for United.

Målløs førsteomgang

Manchester United gjorde to endringer på startelleveren fra 7-0-seieren mot Liverpool: Louie Bradbury (som kom inn og scoret) kom inn på topp for Noah Ajayi, mens Jariyah Shah kom inn for Jay McEvoy på den sentrale midtbanen. 

Det var ingen tvil om hvem som dominerte førsteomgangen – Manchester United. Newcastle var bare på noen få visitter fremover, og lå stort sett ganske etablert dypt inne på egen halvdel. 

Akkurat det gjorde det vanskelig for United, men JJ Gabriel, Bendito Mantato, Jariyah Shah og Godwill Kukonki hadde brukbare muligheter. 

Det stod målløst til pause.

JJ Gabriel med ballen for Manchester Uniteds U18-lag mot Newcastle, 6. desember 2025.
JJ Gabriel var farligst frempå for United før pause.

Nkoto-dobbel

United gjorde to endringer i pausen: Bendito Mantato gikk ut, trolig på grunn av FA Youth Cup-kampen på tirsdag, og han ble erstattet av Douka Nkoto på høyrekanten.

I tillegg ble Louie Bradbury, som har vært ute med skade, erstattet av Noah Ajayi, som trente med A-laget rundt 17-årsdagen sin nylig. 

Godwill Kukonki var aktiv med dribleserier i førsteomgangen, og den svære forsvarsspilleren var den som til slutt klarte å åpne opp Newcastle-forsvaret da han i det 53. minutt driblet seg fri inne i boksen, og sendte avgårde et skudd som Newcastle-keeper Mair bare klarte å få styrt i retning innbytter Nkoto, som satte ballen i det tomme nettet – hans første mål på dette nivået.

Samme mann scoret 2-0 også – igjen med forarbeid fra Kukonki. 

Jim Thwaites slo et glimrende frisparkinnlegg inn i boksen, og der fikk Kukonki gitt ballen videre til Nkoto, som satte ballen i mål, og United hadde da såpass god kontroll at kaptein Thwaites kunne erstattes av Jay McEvoy.

Douka Nktoto feirer det ene av sine to mål mot Newcastles U18-lag sammen med Yuel Helafu, 6. desember 2025.
Douka Nkoto hadde et meget godt innhopp. Her feirer han det ene av sine to mål sammen med Yuel Helafu.

Ajayi-mål og Carrick-debut

Med rundt 20 minutter igjen kom i tillegg Jayce Carrick inn til sin U18-debut, da han kom inn for JJ Gabriel. 

Det var uansett en annen innbytter som scoret Uniteds tredje: Douka Nkoto gikk fra målscorer til servitør, og Noah Ajayi trillet inn sitt første mål for U18-laget.

Det endte 3-0 for United, som med det klatret forbi Newcastle og opp på andreplass på U18-tabellen. 

United er fire poeng bak City (som har spilt to færre kamper), og ett poeng foran Newcastle (som har spilt én færre kamp).

Douka Nkoto og Noah Ajayi feirer mål for U18-laget mot Newcastle, 6. desember 2025.
De to målscorerne – Nkoto og Ajayi.

Manchester United 3–0 (0-0) Newcastle

U18 Premier League
Carrington

Mål: 1-0 Douka Nkoto (53.), 2-0 Nkoto (60.), 3-0 Noah Ajayi (79.).

Manchester United: Cameron Byrne-Hughes – Yuel Helafu, Albert Mills, Daniel Armer, Godwill Kukonki – Jim Thwaites (Jay McEvoy, 61.)), Jariyah Shah – Bendito Mantato (Douka Nkoto, 46.), JJ Gabriel (Jacey Carrick, 71.), Nathaniel-Junior Brown – Louie Bradbury (Noah Ajayi, 46.).. 

Ubenyttede innbyttere: Fred Heath.

LIVE:

1: Kampen er i gang på Carrington, noen minutter forsinket.

4: Newcastle kommer seg til et lavt og farlig innlegg fra høyre, men Albert Mills er våken, og United får klarert.

7: Mye går via Jim Thwaites, som sprer pasninger ut til kantspillerne.

8: Gabriel setter fart mot Newcastles mål etter en god inngripen av Kukonki, men Gabriel går litt for lenge med ballen der, og blir taklet. 

9: Jim Thwaites vinner ballen i en god posisjon, og prøver å skyte ballen lavt inn i hjørnet, men Mair i Newcastle-buret redder. Mantato plukker opp returen, og skyter, men keeper redder igjen.

10: Nathaniel-Junior Brown går innover og fyrer etter hvert av, men skuddet går utenfor. Ikke noe dårlig forsøk! United med et klart overtak nå.

13: God sjanse for Jariyah Shah! Thwaites slår en ny quarterback-pasning ut til Brown på kanten, og han slår inn foran mål, og der kommer Shah på et godt løp fra dypet, og skyter på direkten, men ballen går rett på keeper.

14: Thwaites-skudd blokkeres.

20: JJ Gabriel kommer seg til et skudd, og det er hardt nok til at keeper sliter med å ta den, men han får ballen til slutt under kontroll før Bradbury kan ta returen.

24: Bra offensivt løp av Kukonki, og han gir ballen til Gabriel. 15-åringen skyter, men keeper får en hånd på ballen.

29: Nesten igjen for United! Glimrende spill av Mantato og Helafu på høyresiden, men det er ingen som rekker frem på Mantatos farlige lave innlegg. Den vil nok irritere Bradbury, som hvis han ikke var rusten etter å ha vært ute med skade i noen måneder kanskje ville vært på den? 

35: Thwaites-frispark går i muren. Helafu vant frisparket på et friskt offensivt løp.

36: De har ikke gjort mye offensivt her, men det må sies at Newcastle forsvarer seg godt.

36: Kukonki får ballen fra backkollega Helafu, og fyrer av med høyrefoten. Ballen sniker seg nesten inn i hjørnet, men går utenfor målet.

40: Shah går i bakken i Newcastles felt, men det ropes ikke på straffespark, og det får ikke United heller. Bra spill av United i forkant.

43: Det går litt for sakte med United nå. De sliter med å finne løsningene mot et dyptliggende Newcastle-lag.

44: Brown slår inn fra venstre, men denne gangen ikke like godt innlegg som da han traff Shah tidlig i kampen, og ballen går rett inn til keeper.

PAUSE. Det blåses faktisk av noen sekunder før klokka bikket 45 (kanskje det var den som var feil).

46: DOBBELTBYTTE: Noah Ajayi og Douka Nkoto har kommet inn for United. Ut har Mantato og Bradbury gått, trolig med et blikk mot tirsdagens FA Youth Cup-kamp.

46: Andre omgang er i gang!

47: Innbytter Nkoto kommer seg til et skudd etter å ha fått ballen fra sin innbytterkollega Ajayi. Skuddet går via en motspiller, og mister litt fart før den går inn til keeper.

53: MÅL! Douka Nkoto! Godwill Kukonki kommer seg til skudd på glimrende vis, men keeper får en hånd på den, og får styrt den unna målet, men ballen havner hos Nkoto som setter ballen i det tomme buret. 1-0 til Manchester United.

56: Det blir spennende å se om det åpner seg opp mer rom etter hvert som Newcastle må mer fremover. De kan jo ikke fortsette slik som de har gjort hittil.

60: MÅL! Nkoto igjen! Jim Thwaites slår et glimrende frisparkinnlegg til Kukonki. Ballen treffer han nærmest bare først, og så får han lirket ballen bort til Nkoto med tåen, og han takker og bukker og setter inn sitt andre.

61: BYTTE: Jay McEvoy inn for Jim Thwaites. Igjen handler nok det fort om FA Youth Cup.

62: McEvoy har allerede pådratt seg et gult kort!

70: Glimrende igjen av Kukonki! Han har driblet veldig godt fra sin venstrebackposisjon i dag, og kommer seg til et lavt skudd som går like utenfor. Kunne til og med blitt en tredje målgivende pasning til Nkoto der...!

71: BYTTE: Jacey Carrick får sin U18-debut! Han erstatter JJ Gabriel, som har gjort mye bra, men som denne gangen ikke har spilt hovedrollen.

75: Daniel Armer har fått et gult kort, muligens for å ha sparket bort ballen.

79: MÅL! Noah Ajayi! Målgivende fra Nkoto denne gangen. Newcastle med en svak feilpasning til Nkoto i egen boks, og han gir ballen til Ajayi som bare triller ballen i mål. Det er vel hans første U18-mål.

80: Ajayi er nesten helt gjennom igjen, men stoppes like før han skal skyte av en Newcastle-spiller. 

81: Newcastle-keeperen er ute og tar ballen så vidt foran Kukonki. Åpent mål, og ballen blir sendt mot mål av Brown, men der står det en Newcastle-spiller og redder uten problemer.

82: Nkoto er nær hat tricket sitt, men god redning av keeper.

85: McEvoy skyter lavt fra 16-17 meter, men ikke så vanskelig for keeper Mair. Jeg tror situasjonen oppstod fra en presis pasning fra Jacey Carrick på midtbanen til Douka Nkoto. 

90+1: Fantastisk sololøp fra Helafu! Litt i ubalanse når han slår innlegget, og det blir derfor bare halvfarlig, men et spektakulært løp uansett. 

90+2: Nkoto spilles gjennom på høyresiden, og er nok lysten på hat trick, men blir løpt opp. 

90+2: Så kutter plutselig MUTV sendingen før kampslutt... Det var jo et snodig grep.

SLUTT. MUTV kommer tilbake til sendingen, noen sekunder etter at dommer har blåst av kampen.

Powered by Labrador CMS