Habeeb Ogunneye kysser United-logoen på et portrettbilde 14. mai 2025.

BRØT BARRIERER:

Ogunneye og Wheatley scoret sine første seniormål

Publisert Sist oppdatert

Habeeb Ogunneye er utlånt til Newport County, der han spiller under David Hughes, som jobbet med Uniteds U21-lag før han i sommer tok Newport-jobben.

Ogunneye har spilt seg inn på laget i løpet av august, og lørdag scoret han sitt første mål for Newport – noe som også da er høyrebackens første seniormål generelt.

I kampens sjette minutt scoret han fra nokså skrå vinkel – det kan absolutt stilles spørsmål ved keeperarbeidet – og sendte Exiles opp i ledelsen mot MK Dons på Rodney Parade. En kan se målet i starten av denne videoen.

Dessverre for Newport så snudde gjestene kampen, og vant til slutt, og Newport står med fire poeng på de første kampene.

Wheatley scoret sitt første seniormål

Lørdag 23. august ble en merkedag for Ethan Wheatley også: Den utlånte spissen scoret sitt aller første mål på seniornivå da Northampton Town slo Exeter City 2-0.

Wheatleys første mål kom i kampens første minutt. 

Han ble spilt fri ute til venstre, tok med seg ballen inn mot mål og fra bortimot død vinkel klemte han til og banket ballen forbi Exeters keeper. Den smalt i stolpen før det raslet i nettmaskene.

Rett og slett en glimrende scoring fra en veldig vanskelig vinkel - og det etter bare 57 sekunder! 19-åringen løp avgårde for å feire og ble raskt omringet av sine nye lagkamerater. 

Hans første mål kom i Northampton-kamp nummer seks. 

Wheatley, som har fått totalt fire opptredener for Uniteds førstelag, har i en årrekke scoret for moro skyld på flere av Uniteds akademilag, men denne League One-kampen mot Exeter vil han nok sent glemme. 

19 år gamle Wheatley ble den 250. spilleren fra Uniteds akademi som fikk spilletid for Uniteds førstelag da han debuterte mot Sheffield United i april 2024. 

Siden den gang har det blitt lite spilletid på førstelaget og forrige sesong var spissen på et mislykket låneopphold i Walsall hvor han bare klarte å få med seg fire kamper på den halve sesongen han var der.

Nå har han brutt en barriere i Northampton - og forhåpentligvis var dette den første av mange scoringer for engelskmannen. 

Powered by Labrador CMS