Leny Yoro applauderer fansen etter Nottingham Forest 1-0 Manchester United, 1. april 2025.

– Noen ganger tenker jeg at det kom noe godt ut av den skaden

Publisert Sist oppdatert

Leny Yoros første halvår i United ble ikke slik han så for seg da han signerte for klubben. Allerede ni dager etter overgangen pådro han seg en skade som senere krevde operasjon.

Han var en av spillerne som ble hentet av Erik ten Hag sommeren 2024. Skaden, som oppsto under den første treningskampen i USA den sommeren, holdt ham ute nesten resten av året.

– Noen ganger tenker jeg at det kom noe godt ut av den skaden, uttalte han i et intervju med klubben.

– Som du sier, å få roet seg ned, forstå nivået og hvor stort United er, svarte han Danny Webber.

Leny Yoro pådro seg skaden under sesongoppkjøringen i kampen mot Arsenal.

– Jeg hadde tid til å tenke over dette og venne meg til det, så det hjalp meg også.

Yoro måtte under kniven for å rette opp skaden i venstre fot. Klubben antok først at rehabiliteringen ville ta rundt tre måneder, og at nysigneringen ville være klar for aksjon i oktober. Slik ble det imidlertid ikke.

4. desember 2024 var det endelig tid for Yoros debut. 59 minutter ut i Premier League-kampen på Emirates Stadium fikk unggutten sine første offisielle minutter i United-drakta. Kampen endte dessverre 2–0 til hjemmelaget, men franskmannen markerte seg godt og hadde flere gode inngripener.

Leny Yoro under debutten mot Arsenal.

Under Michael Carrick har 20-åringen fått starte seks kamper på rad. På drøyt halvannet år har han spilt 63 kamper.

Powered by Labrador CMS