- Noen ganger fungerer det bare ikke

Publisert Sist oppdatert

Sagaen mellom Rúben Amorim og Alejandro Garnacho tar mest sannsynlig slutt denne sommeren. Den unge argentineren ble en mye brukt spiller gjennom Amorims første sesong i United, men er ikke ønsket som en del av planene for den kommende sesongen.

Etter å ha hjulpet United med å nå finalen i Europa League, var det en åpenbart skuffet Garnacho som ble plassert på benken. Etter finalen kom rapportene om at treneren skal ha bedt 21-åringen om å finne seg en ny klubb.

Amorim er for tiden fullt i gang med pre-season i USA, mens Garnacho fortsatt er i Manchester. Verken han, Antony, Jadon Sancho eller Tyrell Malacia ble med til Statene. De trener for tiden på Carrington, men vil bli flyttet til U21-fasilitetene når troppen returnerer.

Rúben Amorim i sin første kamp gir instruksjoner til Alejandro Garnacho, 24. november, Ipswich-Manchester United.

Amorim ble spurt av pressen i USA om situasjonen rundt argentineren:

– Garnacho er veldig talentfull, det kan alle se. Noen ganger fungerer det bare ikke – det er ikke alltid lett å forklare hvorfor.

– Jeg føler, og det virker klart, at han ønsker noe annet. Et annet type lederskap. Og det kan jeg forstå.

Garnacho har vært sterkt ryktet til en overgang til Chelsea denne sommeren. Tidligere søndag meldte Fabrizio Romano at 21-åringen prioriterer London-klubben. Ønsket om en overgang skal være gjensidig mellom spilleren og klubben, men det pågår foreløpig ingen forhandlinger. Ifølge italieneren forventes det uansett ikke at en avtale blir klar med det første.

– Det er ikke et problem, fortsatte Amorim.

– Noen ganger klaffer det med en trener, andre ganger vil man ha en ny utfordring. Vi prøver å finne løsninger som passer for alle: klubben, treneren og spilleren.

– Det er en naturlig del av fotballen.

Alejandro Garnacho fikk sin Premier League-debut våren 2022. Siden har han spilt 144 kamper og scoret 26 mål.

Powered by Labrador CMS