HYLLER AKADEMIET: 

– Noe jeg virkelig brenner for

I den andre delen av pressekonferansen viet Michael Carrick god tid til akademiet, og ble blant annet spurt hvor viktig det er at førstelagstreneren er synlig for de unge spillerne. 

– Det er enormt viktig. Også for meg personlig. Da jeg kom fra West Ham, med Harry som manager, var koblingen til førstelaget en stor del av utviklingen. En av de største opplevelsene våre var å spille Youth Cup borte mot York, langt fra London, en tirsdag kveld. Frank Lampard Sr. kom og så på oss. Det er mange år siden, men jeg husker det som om det var i går, forteller han. 

– Det er noe jeg virkelig brenner for. Vi bryr oss om alle i klubben, og akademiet er en stor del av det. Jeg forstår ansvaret som ligger i det. Vi vil at spillere skal gå gjennom systemet og nå førstelaget, og jeg og støtteapparatet prøver å legge til rette for det så godt vi kan.

Yuel Helafu, Louie Bradbury, JJ Gabriel & co jubler for Bradburys 4-0-mål i 7-0-seieren til Manchester Uniteds U18-lag borte mot Liverpool, 29. november 2025.

For et par måneder siden uttalte Sir Jim Ratcliffe seg at at standarden på akademiet har sunket betraktelig. Carrick blir også bedt om å kommentere dette. 

– Jeg har ikke så mye å si om det. Men jeg har sett arbeidet som blir gjort. Sønnen min er der, og som forelder har jeg bare gode ting å si om akademiet

Carrick ble også spurt om Jim Ratcliffe sine uttalelser om innvandrere, og om klubbeieren også har måttet beklaget seg internt. 

– Jeg har ikke sett Jim siden Arsenal, for å være ærlig. Og det går helt fint. Min rolle er å skape et godt miljø i gruppen. Jeg trenger ikke nødvendigvis noe ovenfra for å gjøre det.

– Vi står samlet. Vi holder sammen, og vi er sterke som gruppe, avslutter han. 

Powered by Labrador CMS