Senne Lammens på landslagsoppdrag for Belgia i VM-kvalifikaseringskampen mot Wales i juni 2025. (Photo by Joris Verwijst/BSR Agency/Getty Images)

SENNE LAMMENS ÅPNER OPP:

– Mitt livs største øyeblikk 

Publisert Sist oppdatert

Senne Lammens har satt seg ned med klubben for sitt første offisielle intervju.

Med det flotte treningsanlegget på Carrington i bakgrunnen kunne Manchester Uniteds nye keeper fortelle om hvordan det føltes å signere for klubben:

– Det er mitt livs største øyeblikk. Familien er også med meg hit, og det betyr mye at de er her og får dele dette med meg. 

– De har vært en del av min fotballreise siden jeg var liten, og alle er veldig stolte og glade nå som jeg har signert for Manchester United.

En avmålt keeperspire forklarer hva som gjorde klubben så attraktiv for ham:

– Premier League er verdens mest attraktive liga, og jeg husker godt øyeblikkene med Ronaldo og de andre stjernene på Manchester United når jeg vokste opp. 

– Nå er mitt største ønske å kunne være en del av reisen for å ta klubben tilbake til toppen, og vokse inn i den rollen sammen med resten av lagkameratene.

Denne mannen gjorde inntrykk på en ung Senne Lammens. Ronaldo ble nevnt flere ganger i løpet av intervjuet.

Lammens lot seg imponere av treningsanlegget, og forteller at han allerede hadde sett klubbens nye presentasjon av Carrington før han ankom, men at virkeligheten var enda bedre.

– Nå har jeg ingen unnskyldninger for å ikke prestere, sier han lurt og smiler.

Belgieren fulgte opp med å fortelle om barneårene der han startet som utespiller, men raskt fant ut at han hadde et spesielt talent som målvakt. 

Han la til at han ble plukket opp av klubben FCV Dender allerede som tolvåring, og flyttet på internatskole for å kunne spille akademifotball for et topplag:

– Jeg måtte bli voksen fort, og lære raskt. Alt handlet om å bli bedre, hver eneste dag.

Tom(bror) blir også nevnt, Senne avslører at mye av informasjonen om Manchester United i deres oppvekst kom fra storebroren.

– Når Tom fant ut at jeg skulle til Carrington måtte jeg ta ham med, - det et jo en drøm for ham også!

Manuel Neuer er en av heltene til Senne Lammens.

Som ung keeper hentet han inspirasjon fra Thibaut Courtois og Manuel Neuer:

– Jeg ser opp til dem, og jeg har vært så heldig å få møte dem også!

Den belgiske skuddstopperen blir også bedt om å beskrive seg selv som keeper;

– Jeg liker å se på meg selv som en allsidig keeper.

– Jeg er komfortabel med ballen i beina, jeg kan være sweeper, så ja, jeg er ganske anvendelig. 

– Nå gjelder det bare å fortsette å bli bedre, sier vår mye målvakt avslutningsvis.

Gikk du glipp av vår nye keepers presentasjon? Les mer her!

Powered by Labrador CMS