STOPPERKRISE:

– Mainoo med til London – men nå skal Yoro være skadet

Publisert Sist oppdatert

Fredag reiser Manchester United-troppen til London i forkant av den svært viktige bortekampen mot Chelsea. 

Michael Carrick kunne ikke love at Kobbie Mainoo ble klar til London-kampen, men det meldes fra flere av United-journalistene at han er med reisefølget. 

Det skal derimot ikke Leny Yoro være. 

Franskmannen var ikke blant spillerne som ble observert av lokalavisa på togstasjonen i Stockport dra spillerne dro sørover, og ifølge The Suns Samuel Luckhurst skal det være snakk om en skade.

I så fall har stopperkrisen blitt enda verre for Uniteds del, som allerede mangler Matthijs de Ligt med skade, i tillegg til at både Harry Maguire og Lisandro Martínez er suspendert.

– Det ser ut til at det blir Woodgate eller Evans ved siden av Heaven på stopperplass denne helga, skriver Rio Ferdinand spøkefullt om situasjonen.

Ayden Heaven er Uniteds eneste stopper akkurat nå.

Dette er spillerne som ble observert ved avreise til London: 

Keepere: Senne Lammens, Altay Bayindir, Tom Heaton, Dermot Mee.

Forsvarsspillere: Luke Shaw, Diogo Dalot, Ayden Heaven, Noussair Mazraoui, Tyrell Malacia. 

Midtbanespillere: Bruno Fernandes, Tyler Fletcher, Mason Mount, Kobbie Mainoo, Manuel Ugarte, Casemiro. 

Angrepsspillere: Benjamin Sesko, Matheus Cunha, Amad, Joshua Zirkzee, Bryan Mbeumo, Shea Lacey.

Powered by Labrador CMS