Skinner etter målfesten:

– Jeg er fornøyd, men...

Marc Skinner var stort sett fornøyd etter Uniteds 5-0-seier over West Ham, men han fant et par ting å pirke på.

Publisert Sist oppdatert

United maltrakterte nærmest West Ham, men United-manager Marc Skinner fant likevel noe han ikke var helt fornøyd med. 

På spørsmål om han var stolt over kampen og prestasjonen, svarte han noe overraskende:

– Vet du hva? Jeg er stolt, jeg er glad for resultatet, men jeg er ikke fornøyd med hvordan vi kommer ut i andre omgang. Jeg føler vi kommer ut med «cruisekontrollen» på, sier Skinner til MUTV og utdyper: 

– Vi scorer fem mål, vi holder nullen og gjør en god kamp, men vi må fortsatt ha den riktige mentaliteten. Vi kan ikke slippe oss ned, vi er nødt til å holde standardene høye.

PÅ TÅ HEV: Skinner forventer at United-spillerne er skjerpet gjennom hele kampen. Foto:
PÅ TÅ HEV: Skinner forventer at United-spillerne er skjerpet gjennom hele kampen. Foto:

Om en uke venter Manchester City på Old Trafford, da vil Skinner ha en fullskjerpet gjeng i 90 minutter. 

– Jeg må minne på spillerne at vi ikke kan slippe oss ned slik vi gjorde i starten av andre omgang i dag. Det var også grunnen til at jeg gjorde tre bytter ut i omgangen. Ikke misforstå, jeg er veldig fornøyd med kampen, med resultatet og med målene vi scorer, men vi må holde det oppe. 

POSITIV: Garcia scoret etter bare drøye ti minutter på banen. Naalsund hadde den målgivende pasningen. Foto:
POSITIV: Garcia scoret etter bare drøye ti minutter på banen. Naalsund hadde den målgivende pasningen. Foto:

Innbytterne leverte også en glimrende kamp. Lisa Naalsund ble byttet inn i det 60 . minutt, sammen med Melvine Malard, mens Lucia Garcia fikk de siste 13 minuttene på banen. 

De to sistnevnte noterte seg for hver sin scoring, mens Naalsund tok med seg en målgivende. 

- Det viser bare at spillerne må fortsette å levere, hvis ikke ryker man ut av dette laget. Så gode spillere har vi i troppen, avsluttet en stort sett fornøyd Skinner etter kampen. 

Powered by Labrador CMS