Bruno Fernandes
Paul Pogba

– I City ville han vært topp tre i verden

Publisert Sist oppdatert

– Kan Bruno Fernandes gjøre noe mer enn det han nå gjør i United? Hvis han var på et annet lag, ville han da vært en topp tre Ballon D'or-spiller?

Det spør Paul Pogba, som nylig har vært gjest i Rio Ferdinands podkast «Rio Ferdinand Presents».

Franskmannen er ikke i tvil om at Fernandes ville blitt regnet i toppen som en av verdens aller beste fotballspillere, dersom han var i en klubb som kjempet om de største trofeene.

– I mine øyne, hvis du satte ham i Manchester City, så er Bruno Fernandes topp tre. Med statistikkene, sesongen, måten han spiller og alt. 

– Men når du ikke vinner noe, så tenker man ikke sånn på deg. Det er sånn det er. Sånn er fotballen, sier Pogba.

Siden overgangen fra Sporting i januar 2020 har Fernandes utvilsomt vært Uniteds beste og viktigste spiller. 

Sist gang han var nominert blant de 30 beste til Ballon D'or var imidlertid tilbake i 2021. Da havnet 33-åringen på delt 21. plass.

Etter storspill for United denne sesongen, hvor han blant annet nærmer seg Premier League-rekorden for antall målgivende pasninger, bør det imidlertid være gode muligheter for at han igjen blir nominert til høsten – spesielt med et godt VM for Portugal.

Flere peker også på Fernandes når årets Premier League-spiller snart skal kåres.

Powered by Labrador CMS